Pierwsze rozstrzygnięcie w "polskiej" grupie. Bardzo wysokie zwycięstwo faworytów

Argentyna zdeklasowała Gruzję w meczu pierwszej kolejki Grupy D turnieju ATP Cup 2022. Tenisiści z Ameryki Południowej w trzech grach oddali rywalom łącznie dziewięć gemów.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman PAP/EPA / Juan Ignacio Roncoroni / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
O północy, gdy w Polsce celebrowano nadejście 2022 roku, w odległej Australii wystartował nowy sezon tenisowy. Na otwarcie, w meczu Grupy D ATP Cup w Sydney, reprezentacja Argentyny pokonała 3-0 Gruzję.

Argentyńczycy od początku pokazali, kto będzie dominował w tej rywalizacji. W pierwszej grze Federico Delbonis w zaledwie 65 minut pokonał 6:2, 6:1 Aleksandre Metrewelego, wykorzystując sześć z dziewięciu piłek na przełamanie.

Triumf swojej reprezentacji zapewnił Diego Schwartzman. Tenisista z Buenos Aires zaskakująco łatwo poradził sobie z Nikołozem Basilaszwilim, w ciągu niespełna godziny gry także oddając rywalowi tylko trzy gemy.

- To dla mnie dobry początek. Znam go, choć graliśmy ze sobą pierwszy raz. Cieszę się, że wygrałem z nim w taki sposób. Mój start i to, co zrobił Federico, było idealne dla naszego zespołu - mówił Schwartzman w pomeczowym wywiadzie na korcie.

Debel również zakończył się wysoką i szybką wygraną Argentyńczyków. Maximo Gonzalez i Andres Molteni w 47 minut pokonali 6:1, 6:2 duet Saba Purceladze / Zura Tkemaladze.

W drugim meczu pierwszej kolejki w Grupie D, w piątek o godz. 7:30 naszego czasu, zmierzą się reprezentacje Polski i Grecji. Do 1/2 finału awansuje tylko zwycięzca grupy.

Argentyna - Gruzja 3:0
Puchar ATP, Grupa D, kort twardy, Sydney (Australia)
sobota, 1 stycznia

Gra 1.: Federico Delbonis - Aleksandre Metreveli 6:1, 6:2
Gra 2.: Diego Schwartzman - Nikołoz Basilaszwili 6:1, 6:2
Gra 3.: Maximo Gonzalez / Andres Molteni - Saba Purceladze / Zura Tkemaladze 6:1, 6:2

Polacy liczą na lepszy występ. "Jesteśmy przekonani, że możemy wyciągnąć wnioski"