Trudne otwarcie wracającej gwiazdy. Dreszczowiec doświadczonej Estonki

Naomi Osaka wraca do gry po kilkumiesięcznej nieobecności i ma za sobą pierwszy trudny bój. Po dreszczowcu awans do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Melbourne wywalczyła 36-letnia Kaia Kanepi.

Naomi Osaka PAP/EPA / JOEL CARRETT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
We wtorek w Melbourne ruszyły dwa turnieje rangi WTA 250. Gwiazdą jednego z nich jest Naomi Osaka (WTA 13). Była liderka rankingu notuje pierwszy występ od września, gdy z US Open odpadła w III rundzie. Japonka ma za sobą trudne otwarcie. Pokonała 6:4, 3:6, 6:3 Alize Cornet (WTA 61). Osaka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 3:1.

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Japonka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zdobyła 24 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Osaki będzie Maryna Zaniewska (WTA 82), która pokonała 6:3, 6:4 Petrę Martić (WTA 54). Belgijka odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

Ludmiła Samsonowa (WTA 38) przegrała 3:6, 6:7(3) z Andreą Petković (WTA 75). W ciągu 93 minut miało miejsce jedno przełamanie. Niemka zaserwowała 11 asów i wywalczyła 40 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wiera Zwonariowa (WTA 81) obroniła trzy z czterech break pointów i w godzinę i 44 minuty wygrała 7:5, 6:3 z Alison Riske (WTA 51).

Kaia Kanepi (WTA 73) zwyciężyła 6:7(2), 7:6(7), 6:2 Jaqueline Cristian (WTA 71). W drugim secie Rumunka z 1:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała dwie piłki meczowe. W trwającym dwie godziny i 45 minut spotkaniu 36-letnia Estonka, była 15. rakieta globu, posłała 11 asów i zaliczyła pięć przełamań. Ana Konjuh (WTA 67) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:4 Terezę Martincovą (WTA 48).

Melbourne Summer Set 1, Melbourne (Australia)