Skończyli o 2:32 w nocy! Wielki mecz pogromcy Huberta Hurkacza

Kapitalne widowisko stworzyli Adrian Mannarino i Asłan Karacew na zakończenie piątego dnia zmagań w Australian Open 2022. Pogromca Huberta Hurkacza wygrał w czterech setach i po raz pierwszy w karierze wystąpi w IV rundzie turnieju w Melbourne.

Rafał Smoliński
Adrian Mannarino PAP/EPA / JASON O'BRIEN / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Ci, którzy w piątek wykupili bilety na sesję wieczorną na Margaret Court Arena, z pewnością nie pożałowali. Adrian Mannarino, który w II rundzie wyeliminował z zawodów Huberta Hurkacza, oraz Asłan Karacew, czyli sensacyjny półfinalista ubiegłorocznego Australian Open, stworzyli interesujące widowisko. Po 4 godzinach i 38 minutach triumfatorem został Francuz.

Mannarino i Karacew spotkali się ze sobą po raz pierwszy w tourze. W premierowym secie, trwającym blisko godzinę, przełamań nie było i decydujący był tie break. W nim lepszy okazał się pochodzący z Soizy leworęczny tenisista.

Najdłuższa była druga odsłona, która trwała aż pięć kwadransów. Karacew powinien zakończyć seta wcześniej, ale w 12. gemie nie wyserwował zwycięstwa. Ponownie decydował więc tie break. Tym razem rozgrywkę tę wygrał 7-4 półfinalista Australian Open 2021. Po dwóch godzinach i 30 minutach na tablicy wyników był remis.

Największe emocje były w trzeciej partii, w której serwis nie odgrywał już pierwszorzędnej roli. Od stanu 2:1 dla Rosjanina panowie przełamali się cztery razy z rzędu. Karacew zmarnował przewagę breaka i został za to skarcony. W 11. gemie Mannarino wywalczył przełamanie, a po zmianie stron zwieńczył seta przy pierwszej okazji.

Czwarta odsłona była bardzo trudna dla obu tenisistów pod względem fizycznym. Obaj odczuwali zmęczenie. Największe kłopoty miał jednak Karacew, który w ostatnich dniach miał pracowity harmonogram. Nie tylko wygrał w sobotę zawody ATP 250 w Sydney, ale już w poniedziałek zainaugurował zmagania w Melbourne i stoczył pięciosetowy bój z Jaume'em Munarem. Po stracie serwisu w piątym gemie Rosjanin poprosił o interwencję medyczną. Potem walczył do samego końca i miał nawet kilka okazji na powrót do gry. Francuz jednak nie dał się zaskoczyć.

Mannarino pokonał ostatecznie Karacewa 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4 i po raz pierwszy w karierze wystąpi w IV rundzie Australian Open. W piątek Francuz zanotował 11 asów, dwa podwójne błędy, 32 kończące uderzenia i tylko 22 niewymuszone błędy. Rosjanin częściej podejmował ryzykował. Statystycy zapisali mu 16 asów, sześć podwójnych błędów, 77 wygrywających piłek i aż 86 pomyłek.

Niedzielnym przeciwnikiem Mannarino w 1/8 finału będzie Hiszpan Rafael Nadal. Tym samym będziemy świadkami pojedynku dwóch leworęcznych graczy.