Magda Linette zastopowana. A była okazja na świetny rezultat

Magda Linette i Bernarda Pera nie wystąpią w ćwierćfinale debla wielkoszlemowego Australian Open 2022. Polsko-amerykańska para nie wykorzystała szansy na uzyskanie świetnego wyniku na kortach Melbourne Park.

Rafał Smoliński
Magda Linette PAP/EPA / JASON O'BRIEN / Na zdjęciu: Magda Linette
Po znakomitym zwycięstwie nad utytułowaną parą Samantha Stosur / Shuai Zhang przed Magdą Linette i Bernardą Perą otworzyła się szansa na znakomity wynik w Australian Open 2022. W ich ćwiartce nie było żadnego rozstawionego duetu i to właśnie Polka i Amerykanka zdawały się być najmocniejsze.

Tymczasem w niedzielę tenisistka z Poznania i jej partnerka musiały w III rundzie uznać wyższość Rebeki Peterson i Anastazji Potapowej. Szwedka i Rosjanka zagrały bardzo solidnie i potrafiły wyjść z opresji. Po 108 minutach wyrównanego boju wygrały 6:3, 7:6(6).

Na początku pierwszego seta wszystkie cztery panie utrzymały swoje podania. Od piątego gema Linette i Pera były w ciągłych opałach. Peterson i Potapowa wywalczyły przełamanie na 3:2. Po zmianie stron miały kolejne okazje, ale tym razem polsko-amerykański debel uratował się. Nie udało się jednak wyciągnąć seta. W dziewiątym gemie Szwedka i Rosjanka wypracowały kolejne break pointy i zarazem piłki setowe przy podaniu poznanianki. Przy czwartej zwieńczyły premierową odsłonę, bo nasza reprezentantka popełniła podwójny błąd.

W drugim secie obraz gry nie ulegał początkowo zmianie. To Linette i Pera miały problemy przy własnym podaniu. Przy stanie po 2 to one zdobyły jednak przełamanie, ale natychmiast straciły przewagę. Potem Polka i Amerykanka uzyskały jeszcze breaka na 6:5, jednak po zmianie stron nie udało się im zamknąć seta przy podaniu reprezentantki USA.

Tie break również przyniósł Linette i Perze okazje do odwrócenia losów spotkania. Nasza tenisistka i jej partnerka prowadziły 4-2, ale przegrały trzy kolejne punkty. Potem miały piłkę setową, lecz rywalki wyrównały na po 6. Po zmianie stron Peterson i Potapowa wypracowały meczbola i po błędzie przeciwniczek zamknęły spotkanie.

Zaledwie dwa tygodnie temu w Adelajdzie Peterson i Potapowa odpadły już po pierwszym meczu. Teraz wystąpią w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open 2022. Ich przeciwniczkami będą Kazaszka Anna Danilina i Brazylijka Beatriz Haddad Maia. Natomiast dla Linette to koniec zmagań w Melbourne. Pera powalczy jeszcze razem z Holendrem Wesleyem Koolhofem o ćwierćfinał miksta.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich
niedziela, 23 stycznia

III runda gry podwójnej:

Rebecca Peterson (Szwecja) / Anastazja Potapowa (Rosja) - Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:3, 7:6(6)

Czy Magda Linette powinna częściej grać w deblu?