Felix Auger-Aliassime wygrał hit wieczoru. Będzie powtórka zeszłorocznego finału

Felix Auger-Aliassime w dwóch setach pokonał Andy'ego Murraya w hicie II rundy turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W ćwierćfinale zmierzą się Andriej Rublow i Marton Fucsovics i będzie to powtórka zeszłorocznego finału.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / SANDER KONING / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Mecz rozstawionego z numerem trzecim Felixa Augera-Aliassime'a z Andym Murrayem, posiadaczem dzikiej karty, był zapowiadany jako hit II rundy turnieju ATP w Rotterdamie. Spotkanie okazało się jednak zaskakująco jednostronne. 21-letni Kanadyjczyk, czołowy przedstawiciel grupy tenisistów młodego pokolenia, pokonał doświadczonego i utytułowanego Brytyjczyka 6:3, 6:4.

Auger-Aliassime od początku meczu był skuteczniejszy, popełniał mniej błędów i lepiej serwował. Szybko objął prowadzenie 4:0, by wygrać pierwszego seta 6:3. W drugiej partii także dwukrotnie znalazł sposób na przełamanie serwisu Murraya, wyszedł na 4:2 i tej przewagi już nie roztrwonił.

- Od początku byłem skoncentrowany i sądzę, że dlatego tak szybko osiągnąłem wysoki poziom gry. On zmusił mnie do pokazania najlepszego tenisa i jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem - mówił, cytowany przez atptour.com, Kanadyjczyk, który w 1/4 finału zmierzy się z Cameronem Norrie'em, turniejową "szóstką".

Czwartek był rozczarowujący dla kibiców gospodarzy. Po tym, jak na początku dnia z turnieju odpadł Botic van de Zandschulp, w ostatnim meczu sesji wieczornej porażkę poniósł Tallon Griekspoor. Grający z dziką kartą Holender uległ 4:6, 6:7(4) Martonowi Fucsovicsowi.

W ćwierćfinale Fucsovics zmierzy się z oznaczonym numerem drugim Andriejem Rublowem. Będzie to powtórka zeszłorocznego finału ABN AMRO World Tennis Tournament. Wówczas Węgier przegrał 6:7(4), 4:6.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)