56 asów i trzy tie breaki w starciu gigantów

W środę wyłoniono pierwszych ćwierćfinalistów halowego turnieju ATP 250 na kortach twardych w Dallas. W najbardziej interesującym pojedynku John Isner okazał się lepszy od Kevina Andersona.

Rafał Smoliński
John Isner Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: John Isner
Zgodnie z przewidywaniami spotkanie Johna Isnera z Kevinem Andersonem trzymało w napięciu do samego końca, choć nie było w nim ani jednego przełamania. Obaj mierzą ponad 2 metry, dlatego serwis był mocną bronią. Amerykanin mógł zakończyć pojedynek wcześniej, jednak w drugim secie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, z czego jednej przy własnym podaniu.

Ostatecznie tenisista z USA zwyciężył reprezentanta RPA 7:6(1), 6:7(7), 7:6(5). Panowie spędzili na korcie dwie godziny i 30 minut, w ciągu których zwycięzca posłał 30 asów, a pokonany miał ich 26. Dzięki temu Isner poprawił na 9-4 bilans gier z Andersonem. W ich ostatnim starciu, w półfinale Wimbledonu 2018, górą był Anderson (26:24 w V secie). Przeciwnikiem Amerykanina w ćwierćfinale będzie Austriak Jurij Rodionov lub Kanadyjczyk Vasek Pospisil.

Czasu na korcie nie marnował najwyżej rozstawiony Taylor Fritz. Numer jeden amerykańskiego tenisa i turnieju Dallas Open 2022 pewnie pokonał w 67 minut swojego rodaka Jacka Socka 6:1, 6:4. Przeciwnikiem Fritza w ćwierćfinale będzie kolejny reprezentant gospodarzy, Marcos Giron. Oznaczony "siódemką" tenisista odwrócił losy środowego pojedynku i zwyciężył Brytyjczyka Liama Broady'ego 3:6, 6:3, 6:1.

W ćwierćfinale nie wystąpi nadzieja amerykańskiego tenisa, 20-letni Brandon Nakashima. Rozstawiony z "ósemką" tenisista nie wykorzystał ośmiu break pointów i nie znalazł sposobu na Jordana Thompsona. Australijczyk wygrał 7:5, 7:6(1) i wziął rewanż za zeszłoroczne porażki doznane w ćwierćfinale zawodów w Los Cabos i Atlancie.

W środę rozegrano również dwa mecze I rundy singla. Rozstawiony z piątym numerem Adrian Mannarino, który w tegorocznym Australian Open wyeliminował Huberta Hurkacza, odprawił byłego podopiecznego Craiga Boyntona Steve'a Johnsona (6:7, 6:2, 7:6). Francuz spotka się w czwartek z Japończykiem Yoshihito Nishioką. Ze stanu 0-1 w setach powrócił również Andreas Seppi. Doświadczony Włoch wygrał z Niemcem Danielem Altmaierem 4:6, 6:3, 6:4 i będzie przeciwnikiem Amerykanina Jensona Brooksby'ego.