Dramat na korcie. Mecz został przerwany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Do dramatycznej sytuacji doszło na korcie w Dosze (WTA 1000) w meczu, który wyłonił kolejną rywalkę Igi Świątek. Rumuńska tenisistka Jaqueline Cristian nabawiła się poważnie wyglądającej kontuzji w starciu z Rosjanką Darią Kasatkiną.

We wtorek w Dosze Iga Świątek pokonała w trzech setach Szwajcarkę Viktoriję Golubić. O ćwierćfinał Polka zagra z Darią Kasatkiną (WTA 28). W meczu Rosjanki z Rumunką Jaqueline Cristian (WTA 71) rozegrały się dramatyczne sceny.

Początek był świetny w wykonaniu Rumunki, która odskoczyła na 4:0. W piątym gemie oddała podanie, by następnie łatwo przełamać Rosjankę. Przy 5:1 Cristian zmarnowała pierwszą piłkę setową, ale po chwili po raz trzeci odebrała rywalce serwis.

W drugiej partii obie tenisistki zaliczyły po jednym przełamaniu i był remis 2:2. W piątym gemie Cristian nabawiła się fatalnie wyglądającej kontuzji kolana. Wzięła przerwę medyczną i próbowała kontynuować grę. Jednak po rozegraniu dwóch punktów wiedziała, że to nie ma sensu i skreczowała. Rumunka kort opuściła na wózku inwalidzkim.

W środę dojdzie do konfrontacji Świątek z Kasatkiną. Tenisistki te zmierzą się już po raz trzeci w tym roku. W Australian Open Polka wygrała 6:2, 6:3. W ubiegłym tygodniu w Dubaju raszynianka rozbiła Rosjankę 6:1, 6:2.

Qatar TotalEnergies Open, Doha (Katar) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,331 mln dolarów wtorek, 22 lutego