Iga Świątek poznała rywalkę. Kolejna Amerykanka na drodze Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Cori Gauff
PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Cori Gauff

Mecz Cori Gauff z Chinką Shuai Zhang wyłonił kolejną rywalkę Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Miami. Polska tenisistka zmierzy się z 18-letnią Amerykanką.

Cori Gauff (WTA 17) w Miami ma za sobą dwa mecze z Chinkami. Rozpoczęła od odprawienia Qiang Wang. W III rundzie 18-letnia Amerykanka pokonała 7:6(1), 7:5 Shuai Zhang (WTA 43). Dla tenisistki z Atlanty jest to trzeci występ na Florydzie. W 2019 i 2021 roku wygrała w sumie jeden mecz.

W pierwszym secie Gauff wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe w dziewiątym gemie. W drugiej partii również musiała odrabiać straty. Tym razem podniosła się ze stanu 2:4. W trwającym godzinę i 49 minut meczu Amerykanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów.

Gauff w Rolandzie Garrosie 2021 osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Amerykanka w swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły w głównym cyklu (Linz 2019, Parma 2021). W deblu odniosła cztery triumfy i jest finalistką US Open 2021.

Reprezentantka USA może się już pochwalić pięcioma zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Jedno odniosła w tym roku. W III rundzie w Dosze Gauff wyeliminowała Hiszpankę Paulę Badosę.

Świątek i Gauff zmierzą się po raz drugi. W ubiegłym roku w półfinale w Rzymie wygrała Polka 7:6(3), 6:3. W Miami spotkają się w poniedziałek.

Miami Open, Miami (USA) WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,584 mln dolarów niedziela, 27 marca