Gładkie zwycięstwo Alexandra Zvereva. Niesamowity bój zeszłorocznego finalisty

Alexander Zverev oddał tylko cztery gemy Mackenzie'emu McDonaldowi i awansował do IV rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Jannik Sinner, zeszłoroczny finalista tej imprezy, obronił pięć meczboli i wygrał niesamowity bój z Pablo Carreno.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev w niedzielną noc błysnął w świetle jupiterów. W meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami Niemiec w świetnym stylu poradził sobie z Mackenzie'em McDonaldem. Rozstawiony z numerem drugim Zverev dominował od pierwszej do ostatniej piłki, nie pozwolił Amerykaninowi na rozwinięcie skrzydeł i zwyciężył 6:2, 6:2.

Zverev, który w ciągu niespełna pięciu kwadransów gry zaserwował dziesięć asów, nie został przełamany i uzyskał cztery breaki, w IV rundzie zmierzy się z Thanasim Kokkinakisem. Australijczyk w meczu kwalifikantów po tie breaku decydującego seta okazał się lepszy od Denisa Kudli.

Jannik Sinner awansował do 1/8 finału po niesamowitym boju z Pablo Carreno. Włoch, zeszłoroczny finalista Miami Open, obronił pięć meczboli, w trzeciej partii odrobił stratę 2:5 i po 191 minutach zaciętej rywalizacji wygrał 5:7, 7:5, 7:5.

Oznaczony numerem dziewiątym Sinner (w niedzielę 15 asów, pięć przełamań i 40 zagrań kończących) o miejsce w ćwierćfinale powalczy z Nickiem Kyrgiosem, posiadaczem dzikiej karty.

Francisco Cerundolo sprawił dużą niespodziankę i pokonał 6:2, 6:3 rozstawionego z numerem 22. Gaela Monfilsa. W pierwszym w karierze występie w 1/8 finału zawodów rangi ATP Masters 1000 23-letni Argentyńczyk zmierzy się z pogromcą swojego młodszego brata, Juana Manuela, Francesem Tiafoe'em, turniejową "28".