Kolejna rywalka Magdy Linette rozbiła czeską gwiazdę. Trudna przeprawa Pauli Badosy

Jekaterina Aleksandrowa wyeliminowała Czeszkę Karolinę Pliskovą i będzie kolejną rywalką Magdy Linette w turnieju WTA 500 w Charleston. Trudną przeprawę ma za sobą hiszpańska tenisistka Paula Badosa.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
Czwartek w Charleston był niesamowitym dniem dla Magdy Linette, która wygrała dwa trzysetowe mecze. Polka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od sierpnia ubiegłego roku, gdy w Cleveland doszła do półfinału. Kolejną rywalką poznanianki będzie w piątek Jekaterina Aleksandrowa (WTA 54), która pokonała 6:3, 6:1 Karolinę Pliskovą (WTA 7). Mieszkająca w Pradze 27-latka odniosła ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, pierwsze w tym sezonie.

W ciągu 62 minut Aleksandrowa zaserwowała sześć asów i zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Linette zmierzy się z nią po raz drugi. Polka była górą w 2019 roku w półfinale w Seulu.

Paula Badosa (WTA 3) zwyciężyła 3:6, 7:6(8), 6:1 Claire Liu (WTA 89). W drugim secie Hiszpanka prowadziła 3:0, a później 5:3, ale doszło do tie breaka. W nim nie musiała bronić piłek meczowych, a sama wykorzystała czwartą setową. W trzeciej partii nie dała rywalce żadnych szans. W trwającym 2,5 godziny meczu spożytkowała pięć z ośmiu break pointów.

W ćwierćfinale Badosa zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 21), która wygrała 6:4, 6:4 z Madison Keys (WTA 24). W drugim secie Szwajcarka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 94 minut zniwelowała trzy z czterech break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Keys zaserwowała dziewięć asów, ale przy swoim drugim podaniu zgarnęła tylko 11 z 26 punktów. Amerykanka w Charleston zdobyła tytuł w 2019, a finał osiągnęła też w 2015 roku.

Ons Jabeur (WTA 10) w 69 minut pokonała 6:3, 6:2 Irinę-Camelię Begu (WTA 66). Tunezyjka wywalczyła 25 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Następną jej rywalką będzie Anhelina Kalinina (WTA 42), która zwyciężyła 7:6(5), 7:5 Alize Cornet (WTA 34). W tie breaku pierwszego seta Ukrainka od 1-4 zgarnęła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W drugiej partii popisała się spektakularnym powrotem ze stanu 0:4.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)