Iga Świątek długo na to czekała. Wreszcie ma!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Wide World of Sports / Na zdjęciu: Iga Świątek
Twitter / Wide World of Sports / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek wreszcie będzie mogła zagrać w Polsce. Liderka światowego rankingu już nie może doczekać się spotkań w ramach Pucharu Billie Jean King w Radomiu. Świadczy o tym wpis w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Choć Polska ma najlepszą tenisistkę świata, to rzadko zdarza się, by Iga Świątek grała przed własną publicznością. Polka w ostatnich tygodniach zdominowała rywalizację w turniejach rangi WTA 1000 w Dausze, Indian Wells i Miami, a teraz skupia się już na występie w Radomiu.

To właśnie w tym mieście odbędą się spotkania w ramach Pucharu Billie Jean King, w których rywalkami Polek będą Rumunki. Liderką naszej kadry będzie oczywiście Iga Świątek, która bardzo poważnie podchodzi do czekających ją meczów.

Polka nie może zresztą doczekać się spotkań w Radomiu. "Nareszcie w Polsce" - napisała Świątek na Instagramie i dodała wymowny hashtag "#jazda". Opublikowała też kilka zdjęć z rozgrzewki.

Pierwsza okazja do tego, by zagrać przed polskimi kibicami już w piątek. Rywalką Świątek będzie Mihaela Buzarnescu. Początek meczu ok. godz. 15:00. W sobotę o godz. 11:00 zmierzą się pierwsze rakiety obu zespołów: Świątek spotka się z Iriną-Camelią Begu.

Stawką meczu jest awans do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Billie Jean King 2022. W imprezie weźmie udział 12 zespołów. Dokładny czas i miejsce rozegrania zawodów nie jest jeszcze znany.

Czytaj także: Iga Świątek zagra w Polsce. Znamy plan meczu w Radomiu! Kariera Igi Świątek stała pod znakiem zapytania. Ojciec ujawnił szczegóły

ZOBACZ WIDEO: "Królowa jest jedna". Wystarczyło, że wrzuciła to zdjęcie

Źródło artykułu: