Powrót kanadyjskiej gwiazdy. Trzysetowy bój Tunezyjki z Czeszką

We wtorek w Stuttgarcie (WTA 500) odbyło się trzysetowe starcie Tunezyjki Ons Jabeur z Czeszką Marketą Vondrousovą. W kolejnej rundzie jest kanadyjska tenisistka Bianca Andreescu, która rozegrała pierwszy mecz od października.

Bianca Andreescu PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
W Stuttgarcie trwa 44. edycja imprezy WTA. Rywalką Ons Jabeur (WTA 10) była Marketa Vondrousova (WTA 32), srebrna medalistka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio i finalistka Rolanda Garrosa 2019. Zwyciężyła Tunezyjka 4:6, 6:2, 6:3 po godzinie i 40 minutach. W całym meczu obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie.

Bianca Andreescu (WTA 121) wygrała 7:6(5), 6:3 z Jule Niemeier (WTA 108). W pierwszym secie Kanadyjka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu obie tenisistki zaserwowały po sześć asów. Mistrzyni US Open 2019 zniwelowała pięć z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech okazji. Wróciła po kolejnych problemach zdrowotnych. Był to dla niej pierwszy mecz od października ubiegłego roku. W II rundzie Andreescu zmierzy się z Aryną Sabalenką.

Jelena Rybakina (WTA 19) pokonała 7:6(3), 7:5 Nastasję Schunk (WTA 224). W pierwszym secie Kazaszka wróciła ze stanu 2:4. Mogła przegrywać 2:5, ale odparła break pointa. W drugiej partii od 5:3 straciła dwa gemy, ale dwa ostatnie padły jej łupem. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu obie tenisistki wypracowały sobie po dziewięć break pointów. Rybakina dwa razy oddała podanie, a uzyskała trzy przełamania.

Camila Giorgi (WTA 30) przegrała 6:3, 6:7(2), 1:6 z Tamarą Korpatsch (WTA 118). W drugiej partii Włoszka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, ale nie zakończyła mecze. W trzeciej partii nie miała nic do powiedzenia i od 1:1 straciła pięć kolejnych gemów.

Daria Kasatkina (WTA 26) wróciła z 0:4 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:2 z Cori Gauff (WTA 16). W ciągu 79 minut Rosjanka zgarnęła 21 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)