Szczęście w super tie-breakach nie dopisało. Polscy debliści nie sprawili niespodzianek

Wszyscy polscy debliści biorący udział w Challengerach pożegnali się z turniejami w pierwszej rundzie. O porażkach Biało-Czerwonych zadecydowały super tie-breaki.

Jakub Fordon
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W środę swój pierwszy mecz w turnieju deblowym ATP Challenger rozgrywanym we francuskim Aix-en Provence rozegrał Szymon Walków wraz z Monakijczykiem Romainem Arneodo. Ich rywalami byli rozstawieni z "dwójką" Brytyjczyk Lloyd Glasspool i Fin Harri Heliovaara.

Pierwszy set na swoje konto zapisali faworyci, jednak Walków i Arneodo zrewanżowali się w drugiej partii. O końcowym wyniku spotkania zadecydował super tie-break, w którym brytyjsko-fińska para okazała się lepsza.

Również na pierwszy meczu zmagania w turnieju deblowym ATP Challenger rozgrywanym w czeskiej Pradze zakończyli Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski. Holendrzy Jesper De Jong oraz Bart Stevens byli faworytami tego spotkania, jednak Polacy postawili trudne warunki.

Biało-Czerwoni zwyciężyli na inauguracje, jednak w drugim secie lepiej spisywali się De Jong i Stevens, którzy doprowadzili do wyrównania. O wszystkim zadecydował więc super tie-break, w którym minimalnie lepsi okazali się rywale Drzewieckiego i Matuszewskiego.

ATP Challenger Aix-en-Provence (Francja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 90,3 tys. euro
środa 4 maja

I runda gry podwójnej:

Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 2) / Harri Heliovaara (Finlandia, 2) - Romain Arneodo (Monako) / Szymon Walków (Polska) 6:4, 6:7(5), 10:4

ATP Challenger Praga (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 45,7 tys. euro

Jesper De Jong (Holandia) / Bart Stevens (Holandia) - Karol Drzewiecki (Polska) / Piotr Matuszewski (Polska) 4:6, 6:3, 10:8