Hubert Hurkacz tylko spojrzał. Świetne zagranie Djokovicia (wideo)

Novak Djoković nie oddał gema serwisowego w całym, wygranym ćwierćfinale z Hubertem Hurkaczem. W pierwszym secie przeprowadził efektowną akcję po własnym podaniu. Zakończył ją forhendem po prostej.

Djoković zaskoczył Hurkacza Twitter / Djoković zaskoczył Hurkacza
Hubert Hurkacz rzucił wyzwanie pracującemu nad powrotem do wysokiej formy Novakowi Djokoviciowi. Jest maj, a Serb zagrał z powodzeniem dopiero o pierwszy półfinał w jak dotąd trudnym dla niego roku. O zwycięstwie 6:3 Djokovicia w pierwszym secie zdecydowało przełamanie już w drugim gemie. Później tenisiści bronili własnego podania.

Przebieg drugiego seta była podobny. Doświadczony Serb pilnował własnego podania i dość wcześnie postarał się o przełamanie. Ta partia zakończyła się wynikiem 6:4. Djoković wykorzystał czwartą piłkę meczową i w ten sposób zatrzymał w ćwierćfinale ATP Madryt Huberta Hurkacza.

Djoković zapewnił sobie prowadzenie 4:1 w pierwszym secie efektowną akcją. Pozostała mu jedna piłka na zamknięcie gema bez konieczności gry na przewagi. Serb huknął forhendem po prostej, a Hurkacz wcześnie zrezygnował z próby odbicia szybko lecącej piłki. Polak tylko na nią spojrzał i zahamował.

Brawa z trybun były uzasadnione. Djoković udał się na krótką przerwę z poczuciem dobrze wykonanego zadania, a takimi akcjami prezentował wyższość nad Hurkaczem.

Czy Hubert Hurkacz zaprezentował się dobrze w turnieju w Madrycie?