Hurkacz wyeliminowany po "brutalnym losowaniu". Rywalowi dopisało szczęście

Turniej Masters 1000 w Rzymie nie należy do ulubionych Huberta Hurkacza. Nasz reprezentant startował w nim cztery razy i trzykrotnie przegrał w pierwszej rundzie.

Szymon Adamski
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W tegorocznej edycji lepszy od Polaka okazał się David Goffin. Doświadczony tenisista z Belgii długo dołował, ale w ostatnich tygodniach wraca na właściwe tory. W Madrycie był nawet bliski pokonania Rafy Nadala (nie wykorzystał czterech piłek meczowych).

Hurkacz też był w dobrej formie i do Rzymu przyjechał na pewno z dużymi nadziejami. W dwóch poprzednich imprezach Masters 1000, w Monte Carlo i Madrycie, docierał do ćwierćfinałów.

"Zestawienie Hurkacza z Goffinem było brutalnym losowaniem dla obu zawodników. Belg odzyskał pewność siebie po zwycięstwie w Marrakeszu" - napisał na Twitterze Damian Kust, polski dziennikarz pracujący dla zagranicznych portali tenisowych.

Goffin mógł szybciej postawić przysłowiową kropkę nad "i", ale prowadząc 7:6(8), 5:3 dał się po raz pierwszy w meczu przełamać. Ostatecznie drugą partię wygrał 7:6(2).

"Hurkacz pozostaje w grze. Fajny mecz" - emocjonował się po zwrocie akcji z końcówki drugiego seta Jose Morgado, portugalski komentator.

Z kolei Filip Dewulf, były belgijski tenisista, podzielił się obserwacją, że jego rodakowi dopisało szczęście w tie-breaku pierwszego seta. Hurkacz prowadził już 5-3 i był dwa punkty od zwycięstwa.

"Ogólnie grał bardzo dobrze i potwierdził, że znów podąża właściwą drogą. Największe zwycięstwo w 2022" - cieszył się ze zwycięstwa Goffina Dewulf.

Natomiast Hubert Błaszczyk, prowadzący w Kanale Sportowym program "Cały ten tenis" zwrócił uwagę na niesprzyjające okoliczności. "Hubert trafił jeszcze na specyficzny kort Pietrangeli, gdzie z jego tenisem naprawdę trudno o dobry wynik" - napisał dziennikarz.