Pięciokrotny mistrz wkroczył do akcji w Rzymie. Niezwykły dreszczowiec Diego Schwartzmana

Novak Djoković odniósł pewne zwycięstwo na otwarcie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Niesamowity bój ma za sobą Diego Schwartzman, który obronił dwie piłki meczowe.

Novak Djoković PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković po raz 16. bierze udział w imprezie w Rzymie. Jest jej pięciokrotnym mistrzem (2008, 2011, 2014, 2015, 2020). We wtorek lider rankingu pokonał 6:3, 6:2 Asłana Karacewa (ATP 35). W ciągu 90 minut Serb zdobył 19 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał cztery z 10 break pointów. O ćwierćfinał Djoković zmierzy się z Laslo Djere lub Stanem Wawrinką.

W III rundzie zameldował się też Cristian Garin (ATP 45), który wygrał 6:4, 6:4 z Emilem Ruusuvuorim (ATP 61). W pierwszym secie Chilijczyk wrócił ze stanu 0:3. W trwającym godzinę i 45 minut meczu dwa razy oddał podanie, a sam zamienił na przełamanie cztery z 15 okazji.

W I rundzie Diego Schwartzman (ATP 15) zwyciężył 6:2, 3:6, 7:6(3) Miomira Kecmanovicia (ATP 31) po dwóch godzinach i 43 minutach walki. W trzecim secie Argentyńczyk wrócił ze stanu 0:3 i obronił dwie piłki meczowe w 10. gemie. W całym spotkaniu zdobył o siedem punktów więcej od Serba (100-93). Obaj tenisiści uzyskali po sześć przełamań.

Cameron Norrie (ATP 11) pokonał 6:4, 6:4 Lucę Nardiego (ATP 201). Brytyjczyk zgarnął 26 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obronił cztery break pointy i spożytkował dwie z siedmiu szans na przełamanie. Kolejnym jego rywalem będzie Marin Cilić. Na lepszego z tej konfrontacji w III rundzie czeka Garin.

Grigor Dimitrow (ATP 20) pokonał 6:3, 6:4 Brandona Nakashimę (ATP 76). W trwającym godzinę i 53 minuty meczu Bułgar zdobył 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił sześć z ośmiu break pointów i wykorzystał pięć z 11 szans na przełamanie. John Isner (ATP 27) zaserwował 13 asów i wygrał 6:4, 6:3 z Francisco Cerundolo (ATP 49).

Sebastian Baez (ATP 37) zwyciężył 6:3, 6:7(7), 6:2 Tallona Griekspoora (ATP 67) po dwóch godzinach i 31 minutach. Argentyńczyk zmarnował dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii od 0:2 zdobył sześć gemów z rzędu.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Luca Nardi (Włochy, WC) 6:4, 6:1
Diego Schwartzman (Argentyna, 12) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:2, 3:6, 7:6(3)
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Brandon Nakashima (USA, Q) 6:3, 6:4
John Isner (USA) - Francisco Cerundolo (Argentyna, Q) 6:4, 6:3
Sebastian Baez (Argentyna, Q) - Tallon Griekspoor (Holandia, Q) 6:3, 6:7(7), 6:2