Media pod wrażeniem utrzymania serii w wykonaniu Igi Świątek

Iga Świątek ponownie zwycięska. Polka pokonała Jessicę Pegulę (11 WTA) 6:3, 6:2 i zameldowała się w półfinale Roland Garrosa. Sprawdziliśmy, co zagraniczne media piszą po spotkaniu najlepszej obecnie tenisistki na świecie.

Jakub Fordon

"Skorzystała z błędu"

Amerykańskie media podkreślają, że Iga Świątek wykorzystała błąd, którego nie sprawdził sędzia. "Iga Świątek korzystała z niesprawdzonego przez sędziego prowadzącego podwójnego odbicia, co dało jej kluczową przewagę w pierwszym secie" - czytamy na stronie ESPN. Po tej akcji Polka przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 4:3. Więcej gemów Jessica Pegula na inauguracje nie ugrała.

Dziennikarze zwrócili również uwagę, że Świątek jest już blisko serii Sereny Williams. Polka potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby móc pochwalić się tym samym wyczynem co Amerykanka.

Czy Iga Świątek awansuje do finału Rolanda Garrosa?

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (17)
  • dopowiadacz1 Zgłoś komentarz
    Nawet gdyby piłka odbiła się 3 razy to Iga Świątek wygrałaby spotkanie , bo to najładniejsza i najlepsza tenisistka . Jednak zapytam , czemu nie można komentować wygranej Ukrainy ze
    Czytaj całość
    Szkocją ? Nie można to nie można , jednak mocno trzymam kciuki za Ukrainę w katarze .
    • dollarlysy Zgłoś komentarz
      A Maradona sie przyznal.
      • Mariolondyn50 Zgłoś komentarz
        Ja troche o czymś innym , ale istotnym . Pojawiły sie 2 negatywne nowości u Igi - 1. Fatalna wizerunkowo seria .... gestów w kierunku swojego boksu trenerskiego , w pierwszym secie z Chinką
        . 2 . Coraz częściej powtarzający się ciąg błędów , często NIEWYMUSZONYCH - w tamtym właśnie secie w Tie braeku , przypomnę wygrywała 5:2 , żeby wręcz oddać następnych 5 piłek . To samo dzisiaj z Amerykanką - 1 set , drugi gem - wygrywała 40:0 i znowu następne 6 piłek przegranych . Nie chodzi mi o to , żeby wygrywała każdego seta do zera , ale te ciągi często właśnie NIEWYMUSZONYCH błędów i te negatywne werbalne reakcje dają dużo do myślenia To już niestety nie ta sama Iga co kilka meczów wcześniej .
        • Jakul13 Zgłoś komentarz
          Trochę mi przykro, że nie przyznała się do błędu. Przy jej pozycji obecnej po prostu nie wypada, a nie wierzę, że nie zauważyła podwójnego odbicia...
          • Henk69 Zgłoś komentarz
            Madzia Fręch ma dzisiaj te trudne dni...przegrać 0-6, 1-6 z jakąś nieznaną amatorką to szczyt nieudacznictwa.
            • zgryźliwy Zgłoś komentarz
              A mnie by się marzył mecz Świątek- Szarapova. Obydwie oczywiście w dobrej formie. Działoby się.