Tokio 2020. Reprezentanci Polski w boksie poznali rywali. Łatwo nie będzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentanci Polski w boksie poznali w czwartek swoich rywali na turnieju Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Los niestety nie okazał się dla Biało-Czerwonych zbyt łaskawy. Pierwsze walki zalanowano na niedzielę 25 lipca.

W czwartek, 22 lipca, w przeddzień rozpoczęcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 przeprowadzone zostało losowanie turnieju bokserskiego. W zawodach wystąpi czworo naszych reprezentantów - Sandra Drabik 51 kg, Karolina Koszewska 69 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg i Damian Durkacz 63 kg.

Jako pierwsze na ring w stolicy Japonii wyjdą w niedzielę, 25 lipca Sandra Drabik i Karolina Koszewska. Nasza reprezentantka w kategorii do 51 kg zmierzy się z reprezentantką Uzbekistanu Tursunoj Rachimową, natomiast Koszewska rywalizująca w kategorii 69 kg powalczy z Uzbeczką Szachnozą Junusową. Niedzielną sesję walk w 1/16 finału we wspomnianych kategoriach wagowych zaplanowano w godz. 4:00 - 7:45 i 10:00 - 13:45 czasu polskiego.

We wtorek, 27 lipca w tych samych godzinach rozegrane zostaną walki 1/8 finału w kategorii 69 kg kobiet (Karolina Koszewska) i 1/16 finału w kategorii 63 kg mężczyzn, w której nasz kraj reprezentuje Damian Durkacz. Polak w swoim pierwszym występie zmierzy się z reprezentantem Rosji Gabilem Mamiedowem, srebrnym medalistą ME 2017 w kategorii półciężkiej i medalistą Igrzyskach Europejskich 2019 w kategorii lekkiej.

Najpóźniej wystartuje rywalizacja w kategorii 75 kg kobiet. Elżbieta Wójcik rozpocznie swoje starty w środę, 28 lipca od starcia z Holenderką Nouchką Fontjin. Rywalka Polki to wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku. Na koncie ma także cztery medale mistrzostw świata i trzy mistrzostw Europy (w tym dwa złote).

Czytaj także: Tokio 2020. Sprawdź kiedy startują nasi wioślarze Tokio 2020. Mistrzynie olimpijskie na drodze Polek

ZOBACZ WIDEO: Dominika Kossakowska zdradza kulisy dramatu pływaków. "Informacje dopływały do nas z mediów"

Źródło artykułu: