Tokio 2020. Polacy zastopowani. Podsumowanie drugiego dnia zmagań w boksie olimpijskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Leszek Szymański / Durkacz podczas igrzysk w Tokio
PAP/EPA / Leszek Szymański / Durkacz podczas igrzysk w Tokio
zdjęcie autora artykułu

Nie udał się podbój igrzysk w Tokio Sandrze Drabik oraz Damianowi Durkaczowi. Reprezentanci Polski odpadli w 1/16 finału, ulegając rywalom na punkty. Podczas drugiego dnia zmagań w boksie olimpijskim zaprezentowały się międzynarodowe sławy.

Niedzielne zmagania w boksie olimpijskim rozpoczął pojedynek Sandry Drabik, która zmierzyła się z reprezentantką Uzbekistanu - Tursunay Rachimową. Polka była nieznaczną faworytką rywalizacji, jednak wiadomo było, że będzie musiała wznieść się na wyżyny umiejętności, aby awansować do kolejnej rundy. Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak lepsze wrażenie na sędziach zrobiła Rachimowa, która wygrała na punkty w stosunku 4:1. Tym samym Drabik odpadła z rywalizacji w kategorii do 51 kilogramów.

Kolejną Polską nadzieją w niedzielny poranek był Damian Durkacz - jedyny polski pięściarz na igrzyskach. 22-latek nie mógł mówić o szczęściu w losowaniu, bowiem trafił na wicemistrza Europy - Gabila Mamiedowa. Od samego początku to bardziej utytułowany pięściarz przeważał. 27-latek przez trzy rundy kontrolował wydarzenia w ringu, zwyciężając u wszystkich arbitrów 30-27. Dla młodego Durkacza oznaczało to koniec marzeń i pożegnanie z igrzyskami.

W niedzielę rozegrano pojedynki w trzech kategoriach wagowych. Panie rywalizowały w wadze do 51 kilogramów, natomiast panowie walczyli w kategoriach do 63 oraz 81 kilogramów.

ZOBACZ WIDEO: Rozegranie największym problemem kadry siatkarzy? "Tego zdecydowanie brakowało z Iranem"

Oczy kibiców pięściarstwa były zwrócone szczególnie na wagę Damiana Durkacza, która określana jest jako najmocniej obsadzona. Jedną z gwiazd tej kategorii jest Keyshawn Davis, który ma aspiracje medalowe. Gwiazda reprezentacji USA w boksie zwyciężyła dziś jednogłośnie na punkty z Enrico La Cruzem.

Równie dobrze poradził sobie Białorusin Dmitry Asanau, który w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk pokonał wyraźnie Damiana Durkacza. Asanau wygrał 5:0 z Jordańczykiem Alkasbehem.

Pełne wyniki niedzielnych zmagań w boksie olimpijskim kobiet i mężczyzn TU.

Zobacz także: Tokio 2020. To nie tylko święto sportu. Oni zginęli podczas igrzysk olimpijskich Zobacz także: Tokio 2020. To był najlepszy mecz Polaków! Tak to powinno wyglądać

Źródło artykułu: