Tokio 2020. Dzień bez sensacji dniem straconym w turnieju tenisowym. Wielka faworytka za burtą!

Kolejne dni przynoszą sensacje w turnieju tenisowym w igrzyskach olimpijskich w Tokio. We wtorek z rywalizacją pożegnała się jedna z głównych faworytek do medalu.

Naomi Osaka PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Turniej tenisistek w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 ma niesamowity przebieg. W poprzednich dniach odpadły m.in. Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka i Iga Świątek. We wtorek z marzeniami o medalu pożegnała się wielka faworytka gospodarzy. Naomi Osaka przegrała 1:6, 4:6 z Marketą Vondrousovą.

Z powodu deszczu mecz był rozgrywany pod dachem. W pierwszym secie Osaka nie istniała na korcie. Jedyny gem zdobyła, gdy przy 0:4 utrzymała podanie po obronie dwóch break pointów. W drugim secie Japonka prowadziła 2:0, ale szybko straciła przewagę przełamania. Przy 3:3 Vondrousova od 15-40 zgarnęła cztery punkty z rzędu. W 10. gemie Osaka obroniła dwie piłki meczowe, ale odrodzenia faworytki gospodarzy nie było. Spotkanie dobiegło końca, gdy wyrzuciła forhend.

W ciągu 68 minut Osaka popełniła 32 niewymuszone błędy, a Vondrousova zrobiła ich tylko 10. Czeszka obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Jest to dla niej czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 100 rankingu. W 2019 roku dwa razy pokonała Simonę Halep (Indian Wells i Rzym), a w ubiegłym sezonie w stolicy Włoch wyeliminowała Elinę Switolinę.

Japonka jest zdobywczynią czterech wielkoszlemowych tytułów, a Czeszka to finalistka Rolanda Garrosa 2019. Po wspaniałym wyniku w Paryżu Vondrousova miała problemy zdrowotne (przeszła operację nadgarstka) i po Wimbledonie 2019 nie grała do końca roku. W ćwierćfinale igrzysk olimpijskich zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)