Tokio 2020. Niezły dzień Polaków w żeglarstwie. Wystartowały nowe konkurencje

We wtorek Zofia Noceti-Klepacka i Piotr Myszka odpoczywali, ale wystartowały nowe żeglarskie konkurencje, w których nie zabrakło Polaków. Jedna nasza osada znajduje się w dziesiątce.

AD
Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda
Wtorek był dniem odpoczynku dla Zofii Noceti-Klepackiej oraz Piotra Myszki, którzy byli kandydatami do medali w klasie RS:X. Nie oznacza to jednak, że nie startowali żadni Biało-Czerwoni. Emocji w żeglarstwie było sporo.

W Skiffie rywalizowała polska osada w składzie Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda. W pierwszym wyścigu Polki były ósme, lecz później zajęły czternaste i szesnaste miejsce. Po pierwszym dniu rywalizacji okupują więc 15. lokatę. Prowadzą Brytyjki przed Amerykankami i Brazylijkami. W tej konkurencji zostanie rozegranych 12 wyścigów.

Z kolei w klasie Laser Radial w swoim piątym i szóstym wyścigu popłynęła Magdalena Kwaśna. Zajęła 15. i 18. miejsce, a w klasyfikacji generalnej okupuje 15. lokatę. Po 6 z 10 wyścigów z dużą przewagą prowadzi Anne-Marie Rindom, druga jest Szwedka Josefin Olsson, a trzecia Marit Bouwmeester.

We wtorek rozpoczęła się także rywalizacja w Skiffie panów. Prowadzi Alican Kaynar, który wygrał oba wyścigi. Drugie miejsce zajmuje Zsombor Berecz z Węgier, a trzeci jest Hiszpan Joan Cardona Mendez. Polacy w tej konkurencji nie startują.

Z kolei wśród panów w konkurencji Fleet dobrze poszło Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu. Polacy zajęli 9. miejsce w jedynym wtorkowym wyścigu. Pozostałe zostały przełożone na środę.