Tokio 2020. Elina Switolina tym razem bez dreszczowca. Dramatyczne chwile Pauli Badosy

Po trzech maratonach Elina Switolina tym razem odniosła dosyć spokojne zwycięstwo i jest w strefie medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio. Dramatyczne chwile przeżyła Paula Badosa.

Elina Switolina Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elina Switolina
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Elina Switolina (WTA 6) na drugich kolejnych igrzyskach olimpijskich wystąpiła w ćwierćfinale. W Tokio Ukrainka stoczyła trzy trzysetowe batalie. W środę nie musiała rywalizować na pełnym dystansie. Pokonała 6:4, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 61) i jest w strefie medalowej największej sportowej imprezy świata, która ze względu na pandemię COVID-19 została przeniesiona z 2020 na 2021 rok.

W pierwszym secie Giorgi obroniła trzy piłki setowe i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. Na więcej jej Switolina nie pozwoliła. W drugiej partii Ukrainka znów miała przewagę dwóch przełamań, by stracić serwis tylko raz. Od 4:1 przegrała dwa gemy, ale zachowała spokój. Przy 5:4 wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

W ciągu 91 minut Switolina zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 11 break pointów. Ukrainka popełniła 27 niewymuszonych błędów, a Giorgi miała ich 36. Switolina wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Włoszką.

W półfinale Switolina zmierzy się z Marketa Vondrousova (WTA 42). Dramatyczne chwile przeżyła Paula Badosa (WTA 29), która przegrała z Czeszką pierwszy set 3:6. Hiszpanka była kompletnie wyczerpana. Miała mierzone ciśnienie i ostatecznie skreczowała z powodu udaru słonecznego. Kort opuszczała na wózku inwalidzkim.

Badosa i Pablo Carreno mieli być w środę rywalami Igi Świątek i Łukasza Kubota w I rundzie gry mieszanej.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)