Tokio 2020. Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia medalowe w zapasach

W poniedziałek poznaliśmy pierwszych medalistów w zapasach. Dwa złote krążki powędrowały na konto reprezentacji Kuby. Wśród kobiet triumfowała Niemka - Aline Rotter-Focken.

Kacper Tazbir
Aline Rotter-Focken PAP/EPA / Na zdjęciu: Aline Rotter-Focken
W rywalizacji mężczyzn do 60 kilogramów w stylu klasycznym zwyciężył Kubańczyk - Luis Orta, który pokonał reprezentanta gospodarzy - Kenichiro Fumitę (5:1). Brązowe medale zdobyli Sailike Walihan (Chiny) oraz Siergiej Jemielin (ROC).

Kategoria do 130 kilogramów to triumf drugiego z Kubańczyków - Mijaina Lopeza Nuneza. Srebro po porażce (0:5) trafiło do Iakobi Kajaia. Medalami z brązu zadowolić się musieli Riza Kayaalp (Turcja) i Siergiej Siemionow (ROC).

Na rozstrzygnięcia trzeba jeszcze poczekać w stylu klasycznym do 77 kilogramów. Tam w finale zmierzą się Tamas Lorincz (Węgry) i Akzhol Makhmudov (Kirgistan).

Wśród kobiet do 76 kilogramów w stylu wolnym na najwyższym stopniu podium stanęła Aline Rotter-Focken. Niemka w finale okazała się lepsza od Adeline Gray ze Stanów Zjednoczonych (7:3).

Dla polskich kibiców dobrą informacją jest postawa Tadeusza Michalika, który po przegranym półfinale z Musą Jewłojewem (1:7), czeka na swojego rywala w walce o brązowy medal, którego pozna po repasażach zaplanowanych na wtorek od 4:00 czasu polskiego (więcej TUTAJ).

Wcześniej w zawodach kobiet do 68 kilogramów odpadła Agnieszka Wieszczek-Kordus, która przegrała z Ukrainką Ałłą Czerkasową w 1/8 finału (szczegóły TUTAJ).