Tokio 2020. Polacy tuż za podium w wyścigu medalowym. Wielkie emocje na koniec rywalizacji

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na 4. miejscu ukończyli wyścig medalowy w klasie 49er. Polacy ostatecznie uplasowali się na 9. lokacie. Cieszą się załogi z Wielkiej Brytanii i Brazylii, które we wtorek zdobyły złote medale.

Arkadiusz Dudziak
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
Wyścigi o medale w klasie 49er oraz 49er FX miały odbyć się w poniedziałek. Tak się jednak nie stało, a powodem była pogoda, która nie sprzyjała rozegraniu zawodów. Decydujące zmagania zostały przeniesione na wtorek.

Wśród panów w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński uczestniczyli w wyścigu medalowym. Polacy nie mieli już szans na upragniony krążek, lecz walczyli o poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Nasi reprezentanci jednak bardzo dobrze popłynęli. Zajęli w ostatnim wyścigu 4. miejsce, ale nie zmieniło to ich pozycji w klasyfikacji generalnej, bowiem zakończyli rywalizację na 9. miejscu. Złoto wygrali Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell, a srebro Nowozelandczycy Peter Burling i Blair Tuke. Brąz zdobyli Niemcy Erik Heil i Thomas Pleossel.

Wiele emocji było u pań w klasie 49er FX. Załoga z Argentyny, która wygrała wyścig medalowy, ostatecznie została bez krążka. Złoto wywalczyły Brazylijki Martine Grael, Kahena Kunze, srebro powędrowało do Niemiek: Tiny Lutz i Susann Beucke. Z brązu cieszyły się Annemiek Bekkering oraz Annette Duetz z Holandii.