Polski olimpijczyk zatrzymany przez kibiców. Kazali mu wyjść z samochodu

To nie były udane igrzyska olimpijskie dla Marcina Lewandowskiego. Polski biegacz był jednym z głównych faworytów do medalu IO. Niestety, kontuzja przekreśliła jego marzenia. Kibice jednak nie zapomnieli o naszym sportowcu. Oj, nie zapomnieli.

Marek Bobakowski
Marcin Lewandowski został wyjątkowo przywitany po powrocie z igrzysk olimpijskich w Tokio Facebook / Facebook/Lewandowski Team / Marcin Lewandowski został wyjątkowo przywitany po powrocie z igrzysk olimpijskich w Tokio.
Marcin Lewandowski nie zdobył medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. Polski biegacz doznał kontuzji podczas biegu półfinałowego na 1500 metrów (TUTAJ więcej szczegółów >>). Do nieszczęścia doszło na ostatnim okrążeniu, około 300 metrów przed metą.

- Przyjechałem do Tokio z drobnym urazem łydki. USG nic złego oprócz blizny nie pokazało. Powiedziałem sobie, że będę ryzykował i dam z siebie wszystko. W pewnym momencie nie byłem już w stanie jednak biec - komentował na gorąco lekkoatleta.

Dzień później okazało się, że kontuzja jest bardzo poważna. Lewandowski ogłosił, że kończy starty w sezonie 2021. Musi zająć się teraz zdrowiem. - Łydka nie jest zerwana, ale jest krwiak na 15 cm - poinformował zawodnik.

Teraz Lewandowski wrócił do domu, do Polic. Nie spodziewał się zapewne, że zostanie przywitany tak ciepło przez swoich fanów. Mimo nieudanych igrzysk, kibice zorganizowali iście mistrzowskie powitanie.

Biegacz zamieścił na swoim profilu FB film z całej akcji. Samochód, w którym podróżował sportowiec został zatrzymany, a potem... Warto obejrzeć!

"Witamy w domu, hej Lewy witamy w domu!", "Mistrz, mistrz, mistrz, Lewy mistrz!" - nie było końca okrzykom.

Czy polscy sportowcy wywalczą w Paryżu 2024 więcej medali niż w Tokio?