Oceniła słowa Dudy ws. LGBT. "To jest polityka"

Jakiś czas temu prezydent Andrzej Duda przyznał, że LGBT to "nie ludzie, a ideologia". Jego słowa skomentowała Katarzyna Zillmann, integrująca się z tym środowiskiem. Wioślarka zabrała głos w podcaście "W cieniu sportu".

Dawid Franek
Dawid Franek
Andrzej Duda / w kółku: Katarzyna Zillmann PAP / PAP / Getty Images / Na zdjęciu: Andrzej Duda / w kółku: Katarzyna Zillmann
Kiedy Andrzej Duda wygłosił swoje zdanie o LGBT, to jego słowa wywołały sporo kontrowersji. Katarzyna Zillmann przyznała się natomiast do tego, że jest osobą homoseksualną. W 2019 roku brała udział w akcji "Sport przeciw homofobii". Jest też ambasadorką LGBT. W sierpniu 2021 została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski po zdobyciu srebra olimpijskiego wraz z koleżankami w czwórce podwójnej.

W podcaście "W cieniu sportu" krótko oceniła kontrowersyjne słowa prezydenta o LGBT. - Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest polityka. Ona często działa tak, aby nas podzielić - podkreśliła.

To właśnie niedługo po tym otrzymała odznaczenie z rąk głowy państwa. Zillmann je przyjęła, choć wiele osób zastanawiało się, jaką decyzję podejmie sportsmenka.

- Generalnie to była ciężka sytuacja i nie do końca wiedziałam, jak z tego wybrnąć. Wielu ludzie spodziewało się jakiegoś happeningu z mojej strony. Tego, że przy odbieraniu tego orderu coś się wydarzy - dodała.

Zillmann jest utytułowaną wioślarką. Poza srebrem olimpijskim w swoim dorobku ma też mistrzostwo świata i Europy. Po wszystkie te osiągnięcia sięgała w czwórce podwójnej. W tym roku zmagała się z kontuzją kolana, co sprawiło, iż musiała odpuścić trochę startów.

Czytaj także:
Nie żyje Grzegorz Stellak. Zdobył medal na igrzyskach olimpijskich

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×