To jakiś kosmos. Polka pobiła rekord świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tsuyoshi Ueda - Pool / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Getty Images / Tsuyoshi Ueda - Pool / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
zdjęcie autora artykułu

Aleksandra Mirosław potwierdziła, że jest w niesamowitej formie. Reprezentantka Polski podczas kwalifikacji do zawodów Pucharu Świata w Seulu ustanowiła nowy rekord świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Poprzedni rekord także należał do Aleksandry Mirosław. Wynosił on 6.53 sek. Od piątku nowe najlepsze osiągnięcie we wspinaczce na czas to 6.378 sek. Polka pokazała się z najlepszej strony podczas kwalifikacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Seulu. Swoim konkurentkom nie dała żadnych szans.

To już kolejny rekord świata w przebiegnięciu drogi w konkurencji na czas w wykonaniu Aleksandry Mirosław. Mało tego, Polka podczas kwalifikacji w Seulu dwukrotnie poprawiła najlepszy czas globu.

Najpierw uzyskała czas 6.46, a potem jeszcze bardziej go wyśrubowała. Magiczna granica poniżej 6 sekund jest już coraz bliżej. To tylko potwierdzenie świetnej formy Mirosław, która już podczas mistrzostw Polski uzyskała czas lepszy od rekordu świata - 6.39 sek. Teraz pobiegła jeszcze szybciej.

Najważniejszą imprezą dla Mirosław w tym sezonie są mistrzostwa świata w Brnie. Tam walczyć będzie o przepustkę na igrzyska olimpijskie. Zdobędzie ją, jeśli awansuje do finału. Oto nowe rekordy Aleksandry Mirosław:

Czytaj także: Polak zdyskwalifikowany za doping. Bezlitosna kara Powiedziała, co sądzi o bojkocie igrzysk. Jasne stanowisko polskiej mistrzyni

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polski koszykarz zszokował. "Prawdziwe czy oszukane?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty