Powiedziała, co sądzi o bojkocie igrzysk. Jasne stanowisko polskiej mistrzyni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tsuyoshi Ueda / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Getty Images / Tsuyoshi Ueda / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
zdjęcie autora artykułu

Aleksandra Mirosław to jedna z najlepszych zawodniczek we wspinaczce na czas. Jest nadzieją na medal podczas igrzysk w Paryżu. W rozmowie z "Faktem" powiedziała, co sądzi o ewentualnym bojkocie IO.

W tym artykule dowiesz się o:

Decyzja MKOl o dopuszczeniu do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu sportowców z Rosji i Białorusi budzi niemałe kontrowersje. Polskie władze nie ukrywają, że rozważają bojkot najważniejszej imprezy czterolecia. Wszystko w ramach protestu przeciwko działaniom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Co na temat ewentualnego bojkotu sądzą sportowcy? Aleksandra Mirosław nie ukrywa, że byłaby to kara skierowana nie przeciwko Rosjanom i Białorusinom. Ona sama byłaby przeciwna takiej decyzji.

- Bojkot to by była kara przede wszystkim dla sportowców, którzy się przygotowują do igrzysk i którzy wywalczyli kwalifikację, a nie kara dla Rosji - powiedziała Mirosław, która jest jedną z najlepszych zawodniczek świata we wspinaczce sportowej na czas.

Dyscyplina ta jest w programie igrzysk olimpijskich w Paryżu i Mirosław będzie jedną z faworytem. Oczywiście jeśli wywalczy kwalifikację, a to nie będzie łatwe zadanie.

29-latka dodała, że Rosjanie już od kilku lat startują pod neutralną flagą, co ma związek z aferą dopingową. - Liczę, że dobro zawodników będzie brane pod uwagę, bo takich sportowców jak ja, którzy wiedzą, że są u schyłku kariery w ciągu kilku następnych lat jest wielu - stwierdziła Polka.

Czytaj także: "Zjazd sportowy". Kucharski wyjaśnia, co się dzieje z Lewandowskim Stanowcze słowa z Włoch w sprawie transferu Wojciecha Szczęsnego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili argentyńscy piłkarze. Był tam też Messi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty