To byłaby wielka gratka dla fanów. Mistrzyni olimpijska wystartuje w Polsce?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / ola_miroslaw / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Instagram / ola_miroslaw / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich 2024. Teraz okazuje się, że w przyszłym roku może rywalizować w Polsce, ponieważ serwis lovekrakow.pl przekazał, iż Kraków otrzymał propozycję zorganizowania zawodów Pucharu Świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu faworytką do zdobycia złotego medalu była Aleksandra Mirosław. Reprezentantka Polski znakomicie radzi sobie we wspinaczce sportowej, w końcu to ona jechała do Francji jako rekordzistka świata.

Podczas kwalifikacji w stolicy Francji Mirosław dwukrotnie pobiła swój własny rekord świata. W każdym pojedynku, do którego przystąpiła nie miała sobie równych i dzięki temu zgodnie z oczekiwaniami stanęła na najwyższym stopniu podium.

Teraz okazuje się, że nasza mistrzyni olimpijska będzie miała okazję wystartować w Polsce. Otóż serwis lovekrakow.pl poinformował, że Kraków otrzymał propozycję zorganizowania zawodów rangi Pucharu Świata w 2025 roku, zapewne z udziałem Mirosław.

Już w tym roku w Lublinie zorganizowany został Puchar Europy. Z kolei rok temu taki turniej odbył się w Tarnowie, gdzie miała miejsce również rywalizacja w tej dyscyplinie w ramach III Igrzysk Europejskich, podczas których 30-latka zdobyła srebrny medal.

Zmagania miałyby mieć miejsce na zewnątrz. Potencjalnymi lokalizacjami na organizację tej imprezy są Rynek Główny czy plac Wielkiej Armii Napoleona.

Wspomniane źródło donosi, że Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta ds. rozwoju kultury fizycznej, miał powiedzieć, iż impreza nie byłaby dużym obciążeniem dla budżetu miasta. Pierwsze decyzje mają zapaść w najbliższym czasie.

Przeczytaj także: Brawo Panie! Mamy złoto i srebro mistrzostw Europy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty