"Polska spiderwoman". Niesamowity wyczyn Aleksandry Mirosław (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Toru Hanai / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Getty Images / Toru Hanai / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
zdjęcie autora artykułu

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w Salt Lake City. Polka triumf zapewniła sobie w niesamowity sposób i okrzyknięta została "spiderwoman".

W tym artykule dowiesz się o:

Polka jest jedną z najlepszych zawodniczek specjalizujących się we wspinaczce sportowej. Aleksandra Mirosław okazała się najlepsza już podczas kwalifikacji, w których uzyskała czas 7,20 sek. To potwierdziło, że jest w niesamowitej formie, ale to nie był koniec dobrych wiadomości.

W finale rywalką polskiej zawodniczki, która w latach 2018-2019 zdobyła mistrzostwo świata, była reprezentantka gospodarzy - Emma Hunt. Polka wygrała pojedynek o złoto zaledwie o 0,15 sek. Ściankę pokonała w 7,38 sek, podczas gdy Amerykance zmierzono 7,53 sek.

Filmik z jej wyczynem robi furorę w mediach społecznościowych. Mirosław została okrzyknięta "spiderwoman". Szybkość, z jaką pokonywała kolejne przeszkody, zdumiała internautów. "Czy one nie są wciągane?" - zapytał jeden z komentujących na Twitterze.

Aleksandra Mirosław poprzednio w Pucharze Świata uczestniczyła 5 maja 2019 roku w Chinach. Wówczas też stanęła na najwyższym stopniu podium. W sezonie 2020 nie rozegrano zawodów tego cyklu z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj także: Od razu się w niej zakochał. To najpiękniejsza WAG w reprezentacji Polski? Marcin Najman poszedł bez hamulców! W takiej roli go jeszcze nie widzieliśmy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jest moc. Nietypowy trening Wildera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)