Polka wróciła na podium Pucharu Świata po ponad sześciu latach. Poprawiła rekord życiowy w dniu 24. urodzin

Patrycja Chudziak w dniu urodzin stanęła na podium zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Villars i poprawiła rekord życiowy.

PZ
Patrycja Chudziak PAP/EPA / Sefa Karacan/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Patrycja Chudziak
W kwalifikacjach Patrycja Chudziak zajęła szóstą lokatę z czasem 7.56. Trzeci rezultat w tej części rywalizacji miała Natalia Kałucka (7.53). Po wygranych pojedynkach w 1/8 finału, Polki wystąpiły w czwartym ćwierćfinale. W nim, Chudziak poprawiła rekord życiowy z 7.56 na 7.42, a Kałuckiej zmierzono 7.47.

W półfinale obchodzącą właśnie tego dnia - 2 lipca - 24. urodziny reprezentantkę Polski pokonała triumfatorka mistrzostw Europy 2020 - Jekaterina Baraszczuk. Z kolei w pojedynku o brązowy medal, mistrzyni świata i Europy juniorek z 2015 roku dotarła na szczyt 15-metrowej ścianki w czasie 7.73, podczas gdy Made Rita Kusuma Dewi Desak osiągnęła 10.38.

Finał w Villars wygrała Baraszczuk. Na drugim stopniu podium stanęła inna Rosjanka - rekordzistka świata Julia Kaplina.

ZOBACZ WIDEO: Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na rowerze? Maja Włoszczowska ma kilka rad

Chudziak po raz drugi zdobyła medal zawodów Pucharu Świata seniorek. 12 października 2014 roku w Korei Południowej również była trzecia. Wtedy miała 17 lat.  Zwyciężyła wówczas Kaplina.

Natalia Kałucka została w piątek sklasyfikowana na szóstym miejscu. Dziewiątą lokatę zajęła Anna Brożek. W zmaganiach mężczyzn na 11. pozycji znalazł się Marcin Dzieński.

Sezon Pucharu Świata 2021 rozpoczęto w maju. W Salt Lake City Chudziak była czwarta, a najlepsza okazała się Aleksandra Mirosław. W Stanach Zjednoczonych nie wystąpiła wówczas największa europejska potęga we wspinaczce sportowej na czas - Rosja. Przygotowująca się do igrzysk olimpijskich Aleksandra Mirosław tym razem nie startowała w Villars.

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Patrycja Chudziak awansuje do półfinału następnych zawodów Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×