Polska rekordzistka świata nadal w wybornej formie! Świetne kwalifikacje dla Biało-Czerwonych na mistrzostwach globu

W Moskwie rozpoczęły się mistrzostwa świata we wspinaczce sportowej. W kwalifikacjach kobiet triumfowała Aleksandra Mirosław. Natomiast w eliminacjach mężczyzn zwyciężył Marcin Dzieński.

PZ
Aleksandra Mirosław Getty Images / Tsuyoshi Ueda - Pool / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Rekordzistka świata uzyskała najlepszy rezultat w historii mistrzostw globu we wspinaczce sportowej na czas. Aleksandra Mirosław dotarła do szczytu 15-metrowej ścianki w ciągu 6.99 sekundy. Ustanowiony przez Polkę podczas igrzysk olimpijskich rekord świata wynosi 6.84.

Czwartą lokatę w kwalifikacjach zajęła Natalia Kałucka (7.42). Na siódmej pozycji została sklasyfikowana Anna Brożek (7.62), dziewiątej Patrycja Chudziak (7.88), a trzynastej Aleksandra Kałucka (8.17).

W czołowej szóstce znalazły się trzy reprezentantki gospodarzy, Rosjanki: druga Julia Kaplina (7.23), piąta Jelizawieta Iwanowa (7.45) oraz szósta Jekaterina Baraszczuk (7.53). Trzecia była Amerykanka Emma Hunt (7.40).

Aleksandra Mirosław wygrała mistrzostwa świata we wspinaczce na czas w latach 2019 oraz 2018. Natomiast w sezonie 2014 stanęła na trzecim stopniu podium.

Złoty medal czempionatu globu ma też w dorobku Marcin Dzieński, który wygrał tę imprezę w 2016 roku.

W kwalifikacjach mężczyzn w Moskwie, Polak osiągnął czas 5.71. Drugą pozycję zajął Rosjanin Dmitrij Timofiejew (5.72), a trzecią kolejny z gospodarzy - Władysław Deulin (5.74). W rywalizacji wzięło udział 37 zawodniczek i 50 zawodników.

Początek 1/8 finału z udziałem czołowych szesnastek z eliminacji zaplanowano na godzinę dziewiętnastą polskiego czasu.

Czy Aleksandra Mirosław zdobędzie medal mistrzostw świata 2021?