KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tor Głażewo będzie gościć zawodników Pit Bike z całego kraju

Wszystko za sprawą drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, która rozegrana zostanie w niedzielę, 29 maja. Zawodnicy przygotowują się do tego wydarzenia już od kilku tygodni.

AB
Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road Materiały prasowe / Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road

Podczas ostatniej rundy była to aż setka osób z całej Polski, startująca w dziewięciu klasach. Tor Głażewo to obiekt, który zawodnicy znają bardzo dobrze.

- To kolebka Pit Bike’ów, tu się wszystko zaczęło - mówi Marcin Wójcik, trener pit bike i motocrossu.
Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
 

Trenują tam na co dzień

Tor zlokalizowany jest w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Torunia i Bydgoszczy, na co dzień zawodnicy cyklicznie tam trenują pod okiem trenerów, m.in właśnie Marcina Wójcika, Pawła Wizgiera, Eliasza Dawidsona, czy Karola Kruszyńskiego, który uważa, że w Głażewie najważniejszy jest start.

-Tor w Głażewie jest bardzo szybki, strategiczny tu jest sam start, który może bardzo mocno rzutować na resztę wyścigu, ciężko jest wyprzedzić. A, że poziom zawodników jest nie tylko wysoki, ale i zbliżony, może być ciekawie. Publiczność na pewno będzie miała co oglądać, ja też będą w niedzielę wspierał swoich podopiecznych. Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się tego co ta się wydarzy - mówi Karol Kruszyński, trener pit bike i zawodnik motocrossu.
Puchar dla najlepszych w Polsce
 

Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Zmagania zawodników ścigających się na minimotocyklach YCF, MRF, KAYO i RXF rozpoczną się w niedzielę około południa, ale dzień wcześniej będą trenować przed tym wielkim dniem. - Tor zawsze jest dobre przygotowany i wiem, że zawodnicy pit bike z przyjemnością przyjeżdżają tu, by wystartować w zawodach rangi ogólnopolskiej. Osobiście pamiętam początki tego miejsca i to, jak w bardzo szybkim tempie wszystko ewoluowało. Zawody Pit Bike wspieramy od samego początku i również w tym roku będziemy obecni i z zaciśniętymi kciukami będziemy kibicować wszystkim klasom - zapowiada Dawid Polszczyk, Pitbike.pl sponsor tytularny rundy.
Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road Druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Przed każdym zawodnikiem start w dwóch wyścigach, na koniec podliczane są punkty i poza klasyfikacją rundy, zdobywają oni cenne noty do klasyfikacji generalnej. Na koniec sezonu będą one stanowiły o cennych tytułach. Na torze zobaczymy zawodników od 8 roku życia, młodsi - nawet wieku sześciu lat, mogą wziąć udział w specjalnych przejazdach (jazdy pokazowe), gdzie nie trzeba mieć licencji zawodniczej i nie zdobywa się miejsc.

Zapisy na zawody znajdują się na stronie organizatora: https://zawodypitbike.pl/puchar-offroad/ Publiczność i kibice są mile widziani, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×