MotoGP: Triumf Jorge Lorenzo we Włoszech

Jorge Lorenzo (Yahama) zwyciężył w Grand Prix Włoch na torze w Mugello w piątej rundzie motocyklowych mistrzostw świata w klasie Moto GP. Hiszpan wyprzedził na mecie Daniego Pedrosę i Cala Crutchlowa.

Rafał Lichowicz

Wyścig W klasie MotoGP na legendarnym włoskim torze Mugello niemal od początku przebiegał pod dyktando trójki hiszpańskich kierowców. Klasą dla siebie był jednak broniący tytułu Jorge Lorenzo. 26-latek święcił dzięki temu swój trzeci triumf z rzędu na włoskiej pętli, a w czwarty w karierze.

Po dwóch zwycięstwach w Hiszpanii i Francji drugim miejscem we Włoszech zadowolił się Daniel Pedrosa. Aktualny lider klasyfikacji przejściowej przez niemal cały wyścig jechał przed swoim młodszym kolegą z zespołu Markiem Marquezem. Były mistrz w klasie Moto2 odpadł jednak z rywalizacji na kilka okrążeń przed zakończeniem wyścigu po upadku z własnego błędu.

O wielkim pechu mógł mówić z kolei sobie faworyt gospodarzy - Valentino Rossi. Słynny "Doktor", który triumfował na Mugello nieprzerwanie w latach 2002-2008, zakończył dzisiejszy wyścig poza torem na skutek upadku, którego prowodyrem był Alvaro Bautista.

W klasie Moto2 wyścig wygrał Scott Redding z zespołu Kalex. Dla Brytyjczyka było to drugie zwycięstwo z rzędu po triumfie na torze Le Mans we Francji. 20-latek jest także zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej. W klasie Moto3 zwyciężył Luis Salmon, który powtórzył swój sukces z otwierającej sezon rundy w Katarze.