Pojedynek mistrzów dla Marca Marqueza! Jorge Lorenzo przegrał po kapitalnej walce

Marc Marquez został triumfatorem Grand Prix Włoch w królewskiej klasie MotoGP. Kierowca Hondy wygrał szósty wyścig z rzędu po świetnym pojedynku z Jorge Lorenzo.

Wyścig na toskański torze Mugello miał być poważną próbą dla aktualnego mistrza świata, który w poprzednim sezonie tylko we Włoszech i Australii nie był w stanie dotrzeć do mety. Marc Marquez był jednak ponownie zbyt szybki dla większości zawodników. [ad=rectangle]

Tempa mistrzu świata dotrzymywał jedynie Jorge Lorenzo. Triumfator trzech ostatnich edycji Grand Prix Włoch nie chciał oddać łatwo swojego tytułu. Po kapitalnej walce na ośmiu ostatnich okrążeniach i wielu mijankach ostatecznie to Marquez wpadł na linię mety jako pierwszy.

Podczas gdy Hiszpanie podzielili między sobą dwa pierwsze miejsce na podium, najniższy stopień zapewnił sobie Valentino Rossi, który w niedzielę świętował swój 300-setny wyścig w mistrzostwach świata.

Ulubieniec włoskiej publiczności wpadł na metę przed Danim Pedrosą i zachował pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej kierowców. Pierwszą lokatę z kompletem 150 punktów okupuje Marc Marquez. Jorge Lorenzo z 85 punktami umocnił się na czwartym miejscu.