MotoGP: Drugi trening dla Jorge Lorenzo

Druga sesja treningowa przed wyścigiem o Grand Prix Malezji zakończyła się wygraną Jorge Lorenzo. Hiszpan wyprzedził swoich rodaków - Daniego Pedrosę oraz Marca Marqueza.

Łukasz Kuczera

Piątkowe treningi przed wyścigiem o Grand Prix Malezji pokazały, że bardzo dobrym tempem na torze Sepang dysponuje Jorge Lorenzo. Hiszpan zajął drugą pozycję na porannej sesji treningowej, a popołudniu poprawił swój rezultat. "Por Fuera" pokonał jedno okrążenie toru Sepang w czasie 2:00.246.

Podobnym tempem w Malezji dysponuje Dani Pedrosa. Po zwycięstwie na pierwszym treningu, w kolejnym zawodnik Repsol Honda Team musiał się zadowolić drugą pozycją. Jednak jego strata wyniosła tylko 0.047. Trzeci był Marc Marquez, który był wolniejszy od Lorenzo o 0.226 s.

Słabo na zakończenie piątkowych treningów wypadł Valentino Rossi. Doświadczony Włoch zajął dopiero ósme miejsce, a jego strata do Lorenzo wynosiła aż 1.059 s. Pod koniec drugiej sesji treningowej "Doctor" narzekał na problemy z motocyklem i przedwcześnie zjechał do alei serwisowej.