MotoGP: Jorge Lorenzo z rekordem toru i pole position

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  /
Materiały prasowe / /

Jorge Lorenzo wygrał kwalifikacje do wyścigu o Grand Prix San Marino na torze w Misano. Razem z Hiszpanem pierwszy rząd na starcie utworzą Valentino Rossi oraz Maverick Vinales.

W pierwszej części kwalifikacji, przeznaczonej dla słabszych zawodników, najlepsi okazali się Michele Pirro oraz Hector Barbera. Tym samym Włoch i Hiszpan zapewnili sobie możliwość dalszej walki o pole position w drugim etapie czasówki.

W drugiej części sesji kwalifikacyjnej świetny czas ustanowił Jorge Lorenzo. Hiszpański motocyklista pokonał jedno okrążenie w czasie 1:31.868, co jest nowym rekordem toru w Misano. Dla aktualnego mistrza świata jest to trzecie pole position w tym sezonie. Zaraz za Lorenzo sklasyfikowany został Valentino Rossi. "Doctor" stracił do Hiszpana 0.348 s. Pierwszy rząd uzupełni Maverick Vinales.

Na czwartym polu startowym ustawi się Marc Marquez. Zawodnik Repsol Honda Team nie znalazł najlepszych ustawień na kwalifikacje i stracił 0.575 s. do zdobywcy pole position.