Robert Kubica podkręcił tempo. Coraz lepsza jazda Polaka

Robert Kubica w drugim treningu WEC przed 6h Fuji był jeszcze szybszy. Po raz kolejny to Polak okazał się najlepszym kierowcą w szeregach Prema Orlen Team. Włoska załoga awansowała też w "generalce" klasy LMP2.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica i jego koledzy z Prema Orlen Team Materiały prasowe / Prema Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica i jego koledzy z Prema Orlen Team
Podczas gdy w Polsce mieliśmy godziny poranne, kierowcy w Japonii szykowali się do popołudniowej sesji treningowej WEC przed 6h Fuji. Bardzo dobrze w drugim treningu wypadł Robert Kubica, który ponownie był najszybszym zawodnikiem w szeregach Prema Orlen Team. Krakowianin podkręcił tempo względem porannej sesji, osiągają czas 1:32.978.

Włoska załoga, oznaczona numerem 9, w klasyfikacji popołudniowego treningu zajęła siódme miejsce w klasie LMP2. Z ekipy Kubicy docierają jednak wieści, że piątek został poświęcony na pracę pod kątem wyścigu. Prema Orlen Team musi odpowiednio ustawić samochód i poszukać właściwych ustawień, bo po raz pierwszy w swojej historii zameldowała się w Japonii i nie dysponuje danymi z lat ubiegłych.

Robert Kubica był najbardziej zapracowanym kierowcą w szeregach Premy. Po piątkowych przejazdach na liczniku Polaka pojawiło się 37 okrążeń. Nieco mniejszy dystans pokonali Louis Deletraz (26) oraz Lorenzo Colombo (21).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

Po drugim treningu najlepszym czasem w LMP2 może pochwalić się JOTA oznaczona numerem 38. Zakończyła ona sesję z wynikiem 1:32.351. Oznacza to, że Prema Orlen Team zniwelowała straty do lidera do 0,627 s, podczas gdy jeszcze w porannym treningu Kubica i spółka tracili ponad sekundę do najszybszej załogi.

W klasyfikacji Hypercar na torze Fuji rządzą Toyoty, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę domowy wyścig dla japońskiego producenta. Tym razem na czele znalazł się samochód nr 7, za kierownicą którego podczas najszybszego okrążenia siedział Kamui Kobayashi. Czas Japończyka wyniósł 1:29.948.

WEC - 6h Fuji - 2. trening - wyniki:

Poz. Klasa Zespół Załoga Czas/strata
1. Hypercar Toyota Gazoo Racing Conway-Lopez-Kobayashi 1:29.948
2. Hypercar Toyota Gazoo Racing Buemi-Hartley-Hirakawa +0.225
3. Hypercar Peugeot TotalEnergies Duval-Menezes-Rossiter +1.246
4. Hypercar Alpine Elf Team Negrao-Lapierre-Vaxiviere +1.414
5. Hypercar Peugeot TotalEnergies di Resta-Jensen-Vergne +1.591
6. LMP2 JOTA da Costa-Stevens-Gonzalez +2.403
7. LMP2 JOTA Aberdein-Rasmussen-Jones +2.545
8. LMP2 United Autosports USA Hanson-Owen-Albuquerque +2.562
9. LMP2 AF Corse Perrodo-Nielsen-Rovera +2.694
10. LMP2 WRT Gelael-Frijns-Rast +2.840
***
12. LMP2 Prema Orlen Team Kubica-Deletraz-Colombo +3.030

Czytaj także:
Od przyjaźni do nienawiści. Mieszanka wybuchowa w jednym zespole
Formuła 1 opłakuje śmierć królowej Elżbiety II. "Inspirowała tak wiele osób"

Czy Prema Orlen Team wygra 6h Fuji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×