Kuba Giermaziak trzeci w kwalifikacjach na Silverstone

Kuba Giermaziak ruszy z trzeciego pola startowego w niedzielnym wyścigu serii Porsche Supercup na torze Silverstone. Pole position na mokrym torze wywalczył Clemens Schmid.

Rafał Lichowicz
Austriak Clemens Schmid po raz pierwszy w karierze stanie na pole position w wyścigu markowego pucharu Porsche. W sobotnich kwalifikacjach kierowca Lechner Racing poradził sobie najlepiej na przesychającym po opadach deszczu torze Silverstone.

Drugi czas uzyskał tegoroczny debiutant Connor de Philippi z polskiego zespołu Forch Racing. Amerykanin, dla którego najlepszym wynikiem w sezonie pozostaje 4. miejsce w GP Monako, był minimalnie szybszy niż lider cyklu - Kuba Giermaziak.

Kierowca Verva Racing Team mimo, iż przegrał kwalifikacje z dwójką rywali, to najgroźniejsi przeciwnicy zostali za jego plecami. Wicelider mistrzostw Earl Bamber był dopiero 9, a trzeci w klasyfikacji Philipp Eng zajął 22. miejsce w stawce 25. kierowców.

Dwunastą lokatę wywalczył drugi z Polaków, Robert Lukas. Zawodnik mieszkający w Bystrej wyprzedził m.in. Nickiego Thiima, ubiegłorocznego triumfatora serii Porsche Supercup - na torze Silverstone występującego w roli gościa. Duńczyk w kwalifikacjach był 13.