WTCC: Citroen mistrzem świata producentów. Jose Maria Lopez najlepszy w Szanghaju

Zespół Citroena po pierwszym wyścigu w Szanghaju zapewnił sobie tytuł mistrza świata producentów WTCC w sezonie 2014. Na mecie pierwszego wyścigu kierowcy Citroena zajęli miejsca 1-2-3-4.

Rafał Lichowicz
Pierwszy wyścig w Szanghaju bez większej historii wygrał Jose Maria Lopez. Dla Argentyńczyka to ósme zwycięstwo w obecnym sezonie. Lider Citroena wyprzedził na mecie faworyta lokalnej publiczności Qing Hua Ma oraz Yvana Mullera.

Dominację Citroena w Państwie Środka dopełnił Sebastien Loeb, który po nie najlepszym starcie poradził sobie na trasie z trzema kierowcami Hondy. Dla byłego rajdowego mistrza świata to ósme podium w tym roku.

Francuski zespół może świętować zdobycie tytułu mistrza świata wśród producentów na dwie rundy przed końcem sezonu. Citroen wygrał 15 z 18 rozegranych wyścigów WTCC w sezonie 2014.