Znaleźli zastępstwo dla Roberta Kubicy. Wszystko już jasne

Po tym jak Robert Kubica i Louis Deletraz związali się z Prema Orlen Team, kierownictwo belgijskiego WRT musiało poszukać nowego składu na sezon 2022. Belgowie właśnie zakończyli kompletowanie swojej formacji na mistrzostwa świata WEC.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica (w środku) wraz z mechanikami WRT Materiały prasowe / European Le Mans Series / Na zdjęciu: Robert Kubica (w środku) wraz z mechanikami WRT
Robert Kubica, Louis Deletraz i Yifei Ye tworzyli mistrzowski skład WRT w zeszłym roku. Załoga belgijskiej ekipy wygrała tytuł w European Le Mans Series i była o krok od zwycięstwa w 24h Le Mans. W sezonie 2022 każdy z tych kierowców będzie reprezentował jednak inne barwy. Kubica i Deletraz związali się z Prema Orlen Team, a Ye dołączył do Porsche.

W tej sytuacji WRT musiało znaleźć zastępstwo. Już jakiś czas temu z Belgami związał się Sean Gelael, który przyniósł ze sporą pokaźny zastrzyk gotówki i wsparcie sponsorów z Azji. To pozwoliło byłej ekipie Kubicy sięgnąć po dość ciekawych kierowców.

W pierwszym samochodzie WRT w mistrzostwach świata WEC zobaczymy finalnie nie tylko Seana Gelaela, ale też Robina Frijnsa i Rene Rasta. W przypadku Frijna jest to przedłużenie współpracy, natomiast Rast w przeszłości zdobywał m.in. tytuły mistrzowskie w DTM. 35-letni Niemiec to dobry znajomy Kubicy, a w WEC miał okazję występować już w roku 2016.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"

Rast w sezonie 2022 jazdę w WEC będzie łączyć z rywalizacją w serii DTM, do której postanowił wrócić po rocznej przerwie. - Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do mistrzowskiej ekipy. Bardzo dobrze znam WRT i wiem, jak dobry to zespół. Nie mogę się doczekać ponownej współpracy z nimi, jak i moimi partnerami z ekipy - przekazał w komunikacie prasowym Rast.

W drugim samochodzie WRT w długodystansowych mistrzostwach świata zobaczymy Ferdinanda Habsburga, Narmana Nato i Ruiego Andrade. - Jeśli coś działa, to po co to zmieniać? WRT stało się dla mnie drugą rodziną w ostatnich dwóch latach, więc nie musiałem się długo zastanawiać nad tym, czy kontynuować współpracę - stwierdził Habsburg.

- Chcemy wspólnie bronić tytułów zdobytych w sezonie 2021, a nie ma lepszej opcji niż dalsze reprezentowanie mistrzów. W zeszłym roku postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ale wiem do czego zdolne jest WRT. Jestem naprawdę podekscytowany dzieleniem samochodu z Rui i Normanem - dodał młody Austriak.

WRT w zeszłym sezonie wystawiało dwa samochody - jeden w mistrzostwach świata WEC, drugi z Kubicą w ELMS. W nadchodzącej kampanii Belgowie skupią się już wyłącznie na serii WEC, podobnie zresztą jak polski kierowca. Z tym, że krakowianin spróbuje podbić nowe mistrzostwa z Prema Orlen Team. Jego partnerami będą Louis Deletraz i Lorenzo Colombo.

Czytaj także:
Formuła 1 podjęła decyzję ws. szczepionek. Nie ma odwrotu
Mercedes odpowiedział na plotki. Stanowcze dementi

Czy Robert Kubica podjął dobrą decyzję przechodząc z WRT do Premy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×