ME klasy 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar awansowały na 5. miejsce

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar awansowały na 5. miejsce po kolejnym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w dwuosobowej, olimpijskiej klasie 470 we włoskim San Remo.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na jachcie olimpijskiej klasy 470 Materiały prasowe / Gerolamo Acquarone / 2019europeans.470.org / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na jachcie olimpijskiej klasy 470
Niedziela przyniosła na mistrzostwach Europy w klasie 470 bardzo dobre żeglarskie warunki, ponieważ początkowo wiatr osiągał około 20 węzłów, a w dalszej części dnia jeszcze więcej. To pozwoliło na przeprowadzenie dwóch wyścigów w kategorii kobiet oraz złotej grupie mężczyzn i jeden w srebrnej flocie panów. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w niej startować także zawodnicy spoza Europy.

Czytaj więcej - Wielki wyczyn Joanny Pajkowskiej. Ukończyła samotny rejs dookoła świata

Drugi dzień z rzędu świetnie żeglowały Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń), które mijały linię mety na miejscach drugim oraz trzecim i dzięki temu awansowały w klasyfikacji generalnej, a także europejskiej z pozycji dziewiątej na piątą. Na prowadzenie po dniu przerwy powróciły brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw świata, Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii (miejsca 3. i 2.).

W kategorii mężczyzn na pięćdziesiątej pierwszej pozycji ogólnie, a trzydziestej czwartej wśród Europejczyków znajdują się Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS), którzy nie wystartowali tego dnia. Z kolei jedną pozycję za nimi plasują się Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn), po tym jak przypłynęli na siódmym miejscu. Urbański i Krusiec są członkami Kadry Narodowej Juniorów PZŻ, sponsorowanej przez Polską Spółkę Gazownictwa. Liderami całych zawodów nadal są wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro, Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan (miejsca 1. i 8.). Najlepszą europejską załogą są broniący tytułu Szwedzi Anton Dahlberg i Fredrik Bergstrom (miejsca 35. i 2.).

Czytaj więcej - Patryk Zbroja obronił tytuł w Szczecinie

Kolejne wyścigi zaplanowane są na poniedziałek 13 maja, a regaty potrwają do wtorku 14 maja.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich o krok bliżej od gry w Premier League! Leeds pokonało Derby County [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Polki staną na podium mistrzostwa Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×