Za niespełna miesiąc Volvo Gdynia Sailing Days 2019

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Jachty klasy Laser 4.7
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Jachty klasy Laser 4.7
zdjęcie autora artykułu

Już za niespełna 30 dni, w niedzielę 21 lipca rozpocznie się 20. edycja Volvo Gdynia Sailing Days, czyli największa żeglarska impreza w Polsce. Na wodach Zatoki Gdańskiej po raz kolejny zaroi się od białych żagli i zawodników z całego świata.

[tag=51848]

Volvo Gdynia Sailing Days[/tag] to najbardziej prestiżowy cykl regat w kraju i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego. Żeglarska stolica Polski już po raz 20. ugości zawodników z całego świata, którzy będą rywalizować w 17 klasach regatowych. Tym razem prestiżowa impreza odbędzie się w dniach od 21 lipca do 3 sierpnia br.

Czytaj także - Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami Europy, Waldemar Wóźniak z brązem!

Najważniejszymi regatami całej imprezy będą mistrzostwa świata w klasie 29er, które zaplanowane są na dni 29 lipca-3 sierpnia. Warto też zwrócić uwagę na mistrzostwa Polski seniorów w olimpijskim windsurfingu w klasie RS:X w dniach od 26 do 28 lipca. Oddzielny termin krajowych mistrzostw dla deskarzy jest spowodowany mistrzostwami świata, które odbędą się w drugiej połowie września we włoskim Torbole.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem

Na wodzie w Gdyni, oprócz znakomitych i utytułowanych nazwisk, pojawią się również zawodnicy i zawodniczki, którzy znajdują się na początkowym etapie swojej żeglarskiej kariery. Jednym z celów VGSD jest pokazanie z jak największym rozmachem potencjału żeglarstwa i Volvo Gdynia Sailing Days znakomicie tę rolę spełnia. Podczas tych regat regularnie mamy pełne spektrum żeglarstwa sportowego, czego dowodem jest rywalizacja odbywająca się od małych Optimistów, przez klasy olimpijskie, czyli windsurfing, kateboarding, super szybkie skiffy czy katamarany, po konkurencje kilowo-mieczowe oraz jachty balastowe.

Volvo Gdynia Sailing Days to nie tylko emocje na wodzie, ale również na lądzie. W marinie co roku funkcjonuje miasteczko zawodów, w którym mieszkańcy i turyści mogą spotkać się oraz porozmawiać z żeglarzami. W poprzednich latach do atrakcji należały także zajęcia ruchowe z animatorami dla dzieci i dorosłych na Plaży Śródmieście, ponadto turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, strefa zabaw dla najmłodszych, występy teatrzyków i dużo, dużo więcej. W tym roku również można spodziewać się wielu atrakcji.

Czytaj także - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w mistrzostwach Europy klasy 470

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski, partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Regaty wspiera również Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło artykułu: