KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zofia Noceti-Klepacka: Warszawa powinna być promowana przez sport, a nie seksualizować nasze dzieci

W wywiadzie dla Telewizji Republika Zofia Noceti-Klepacka znów wyraziła swój sprzeciw wobec karty LGBT. - Warszawa powinna być promowana przez sport, a nie seksualizować nasze dzieci, uczyć masturbacji w wieku przedszkolnym - podkreśliła sportsmenka.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Zofia Noceti-Klepacka PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Zofia Noceti-Klepacka
W marcu bieżącego roku władze Warszawy przyjęły kartę LGBT Plus, która wiąże się z wprowadzeniem edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, biorącej pod uwagę kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Karcie zdecydowanie sprzeciwiła się i nadal sprzeciwia warszawianka, Zofia Noceti-Klepacka.

- Stanęłam w obronie tych najmłodszych. Sprzeciwiłam się karcie, którą podpisał prezydent Rafał Trzaskowski. Sprzeciwiłam się tej edukacji w szkołach (na temat seksualności - przyp. red.). Być może dzieci pseudocelebrytów czy dzieci, które chodzą do prywatnych szkół, to nie dotyczy, ale moich dzieci to dotyczy i powiedziałam "nie". Moim zdaniem Warszawa powinna być promowana przez sport, a nie seksualizować nasze dzieci, uczyć masturbacji w wieku przedszkolnym, czy tak jak mój syn w wieku 10 lat, żeby miał zajęcia w szkole, na których mówi się, że chłopak z chłopakiem to jest okej - powiedziała brązowa medalistka olimpijska z Londynu w windsurfingu w rozmowie z posłem Zbigniewem Gryglasem dla "Telewizji Republika".

Czytaj także: Polski Związek Żeglarski zareagował na słowa Zofii Noceti-Klepackiej

Mistrzyni świata z 2007 roku podkreśliła po raz kolejny, że bardzo ważną rolę w jej życiu odgrywa rodzina. - Mam w niej oparcie i miłość. Stawiam rodzinę na pierwszym miejscu i wszystko jej podporządkowuje. Tymczasem w dzisiejszych czasach wszyscy gonią za pieniędzmi. To nie o to chodzi.

ZOBACZ WIDEO Hejt na Joannę Jóźwik: "Jeszcze biegasz, czy już tylko celebrytka?"
Zofia Noceti-Klepacka bierze również udział w marszach niepodległościowych. - Celebrujemy tą wolność, bo przecież Polski przez tyle lat nie było na mapie. Pochodzę z Warszawy i jeżdżę właśnie do stolicy na marsze. To jest nasz obowiązek uczestniczyć w tych wydarzeniach, bo za naszą wolność żołnierze przelali krew - zwróciła uwagę.

33-latka największy sportowy sukces osiągnęła na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie w windsurfingu, w klasie RS:X, zdobyła brązowy medal. Pięć lat wcześniej w tej samej klasie została mistrzynią świata. Zdobyła również srebrne i brązowe krążki na mistrzostwach globu oraz aż 7 medali na mistrzostwach Europy (także w klasie RS:X).

Czytaj także: ideologiczna walka o świat sportu

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×