KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Brytyjki umyślnie przepuściły Polki?! Gorąco w Tokio

Ogromne emocje towarzyszyły finałowi wyścigu żeglarskiego w klasie 470. Angieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nie mogły być pewne wywalczonego srebrnego medalu przez protest Francuzek. Polki nie ukrywały zaskoczenia ich decyzją.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill
Z Tokio - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Niesamowity przebieg dla polskich kibiców miał wyścig medalowy w żeglarskiej klasie 470. Polska dwójka, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, jeszcze na kilka minut przed końcem rywalizacji miały brązowy medal, co i tak byłoby wielkim sukcesem naszych zawodniczek.

Na ostatniej boi zwrotnej Polki przeprowadziły jednak brawurową akcję i wyprzedziły płynące po złoto Brytyjki. W tym momencie stało się jasne, że Polki mają medal, ale srebrny! To jednak nie był koniec, bo dzięki takiemu rozstrzygnięciu na trzecie miejsce spadły Francuzki. I nie chciały się z tym pogodzić.

Dlatego też złożyły protest sugerując, że Brytyjki umyślnie przepuściły Polki na ostatniej boi. Sprawa była rozpatrywana przez kilkanaście minut a srebro naszej ekipy było zagrożone. Ostatecznie jednak protest nie został uznany.

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

Nasze zawodniczki nie ukrywały zdziwienia całym zamieszaniem.

- Byłyśmy zaskoczone, bo to niecodzienna sytuacja, Było trochę stresu, ale na szczęście medale były rozdane na wodzie a nie w pokojach jury - powiedziała Jolanta Ogar.

- Dziewczyny miały w końcówce troszkę szczęścia, ale wykorzystały okazję. Francuzki złożyły protest na Brytyjki, ale przede wszystkim jury tego nie uznało. To chyba historia konfliktów Francuzów z Brytyjczykami - ocenił z kolei prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Agnieszka Skrzypulec zapewniała, że od pierwszego startu na tokijskich akwenach były spokojne. I to okazało się kluczem do sukcesu.

- Emocji tak dużych nie było, od początku byłyśmy spokojne i tak zostało do wyścigu medalowego. Czuć było pewność siebie, skupiłyśmy się na swoich atutach i walczyłyśmy do ostatnich metrów. Dlatego jestem z nas dumna. Dzięki czemu udało nam się wyrwać na koniec wyrwać złoty medal. Znaczy srebrny! - przejęzyczyła się rozbawiona Skrzypulec.

Polki nie potrzebowały też wyjątkowej motywacji przed najważniejszym wyścigiem w swoich karierach.

- Na pięć minut przed startem jeszcze się motywowałyśmy z Agą, że damy radę, że potrafimy. Zawsze tak robimy i teraz było tak samo. Dzisiaj mój znajomy mnie zapytał, czy jestem gotowa. Odpowiedziałam, że trenowałam do tego 24 lata więc musiałam być gotowa - dodała Skrzypulec.

Medal polskiej dwójki to siódmy krążek dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Medalistce olimpijskiej grozi więzienie! Czytaj więcej--->>>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (26)
 • WiewiorCwaniak Zgłoś komentarz
  Na igrzyskach w Atenach Mateusz Kuśniewicz zdobył brąz a nie srebro tylko dla tego że Brytyjczyk ciesząc się ze złota w ostatnim wyścigu przed samą metą praktycznie się zatrzymał i
  Czytaj całość
  specjalnie przepuścił bodaj że holendra. Holender zdobył srebro, polak brąz i nikt się nie czepiał. Ale nich tylko którąś z "tłustych" ryb jak Francja, USA czy Niemcy spotka to samo to zaraz jest płacz, protesty i obrazy. W sporcie jak w życiu, są równi i równiejsi.
  • szkotnik Zgłoś komentarz
   Chyba tylko WP ma z tym problem. Nikt nikogo nie przepuścił, przestańcie zaniżać klasę naszych dziewczyn niemiecki portalu tubo propagandy covida.
   • A4 Zgłoś komentarz
    Ogar-Hill !
    • dopowiadacz Zgłoś komentarz
     No dobrze , niech statystycy / statystycy , nie statyści /z pałacu prezydenckiego policzą ileż to procent medali zdobyły polskie gendery , nie ludzie , jak twierdzi Duda Kornhauser Andrzej
     Czytaj całość
     .
     • dopowiadacz Zgłoś komentarz
      No dobrze , niech statystycy / statystycy , nie statyści /z pałacu prezydenckiego policzą ileż to procent medali zdobyły polskie gendery , nie ludzie , jak twierdzi Duda Kornhauser Andrzej
      Czytaj całość
      .
      • Anna Sar Zgłoś komentarz
       A co sie dzieje z naszymi plywakami, nie wiecie kiedy startuja?
       • Adela Rozen Zgłoś komentarz
        Hmm, gdyby nie wszystkie rozbiory ,zawsze wina innych i pech prześladujący nas od wieków to byśmy mieli więcej medali od Chin i USA razem wziętych... :-)
        • Ge0 Zgłoś komentarz
         Dziwne jest to, że Polki miały spaść na 3 miejsce mimo, że walczyły fair, a nie było rozpatrywane niesportowe zachowanie Brytyjek. Jeśli chcieli się dopatrywać czyjejś winy to powinni
         Czytaj całość
         rozpatrywać dyskwalifikację GB, a nie zrzucanie Polek z uczciwie wywalczonego srebrnego medalu.
         • Anastazja P. Zgłoś komentarz
          Francuscy sportowcy potrzebują profesjonalnej pomocy psychologicznej. Taką pomoc zapewnia Łukaszenka. Niech poproszą go o możliwość skorzystania z fachowców z KGB. Oni im wyjaśnią na
          Czytaj całość
          czym polega sport i będą szczęśliwi.
          • zakaznik Zgłoś komentarz
           No coz nie dlugo Polska opusci Unie i przystapi do wspolnoty Brytyjskiej wiec juz sobie pomagaja.
           • Mrs Zgłoś komentarz
            Żabojady jesteście żałośni pomódlcie się do allaha
            • Krzysztof Nilewicz Zgłoś komentarz
             Każde wyśmiganie bufonowatych Francuzów jest piękne
             • chlopek Zgłoś komentarz
              super super
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×