Nie żyje Zbigniew Banet

Działacze LKS-u Klimczok Bystra przekazali w mediach społecznościowych smutną wiadomość. W wieku 82 lat odszedł wieloletni prezes klubu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zbigniew Banet Facebook / /www.facebook.com/lksklimczokskokiikn / Zbigniew Banet
"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (tj. w sobotę - przyp. red.) w wieku 82 lat odszedł od nas Wspaniały Człowiek - od zawsze związany ze sportem Prezes naszego klubu przez 40 lat, doktor Zbigniew Banet. (...) Panie Prezesie będzie nam Pana bardzo brakowało..." - poinformowano na facebookowym fanpage'u LKS-u Klimczok Bystra.

To niepowetowana strata dla całego środowiska sportów zimowych w naszym kraju. Banet związany był z LKS-em Klimczok Bystra przez ponad 40 lat. Funkcję prezesa pełnił od 1983 r. Był Honorowym Obywatelem Gminy Wilkowice.

"Bardzo lubiany i szanowany społecznik oraz mecenas i pasjonat sportu. (...) Będziemy wszyscy wspominać śp. Pana Zbyszka jako osobę niezwykle zaangażowaną, która nigdy nie odmawiała pomocy, a przy tym otwartą i pogodną. Będzie nam Go bardzo brakowało..." - napisano na koncie na FB Gminy Wilkowice.

W 2019 r. Banet został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznawanym przez Prezydenta RP za wybitne zasługi dla polskiego sportu.

Czytaj też:
Kubańscy bokserzy zaskoczeni popularnością skoków narciarskich w Polsce
Rewolucja pomoże dostać wielką imprezę? Polska chce zorganizować MŚ!

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×