MŚ w biathlonie: Złoty medal dla Czudowa, Sikora 11.

Obiecująco zacząły się dla nas biatlonowe mistrzostwa świata w szwedzkim Ostersund. Po siódmej pozycji Magdaleny Gwizdoń w sobotnie przedpołudnie, jedenasty w popołudniowym sprincie meżczyzn był Tomasz Sikora. Zwyciężył Rosjanin Maksim Czudow, dla którego jest to największy sukces w karierze.

Paula Duda
Paula Duda

Sprint mężczyzn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, których najwięcej przybyło z Niemiec oraz Norwegii. Razem na stadionie znalazło 10 tysięcy widzów, by dopingować najlepszych biathlonistów świata. Zabrakło jednak jednego z faworytów, Michaela Greisa, który nabawił się lekkiego przeziębienia. Zastąpił go Michael Roesch, który z jednym pudłem zameldował się na piątej lokacie w sobotnich zawodach.

Mistrzem świata w sprincie został 25-letni Rosjanin Maksim Czudow. Strzelał bezbłędnie i wyprzedził drugiego Halvarda Hanevolda o prawie 20 sekund. Doświadczony Norweg również nie mylił się na strzelnicy, jednak musiał zadowolic się "tylko" srebrem. Obrońca tytułu, Ole Einar Bjoerndalen, mimo dwóch pudeł w drugim strzelaniu, wywalczył brązowy medal.

Polacy spisali się kiepsko. Debiutujący Adam Kwak (90 pozycja) oraz Sebastian Witek (91 pozycja) zarówno słabo biegali, jak i strzelali. Przeciętnie zaprezentował się Krzysztof Pływaczyk, który był 48. Najlepszy polski biathlonista, Tomasz Sikora, zaprzepaścił zdobycie medalu przez "pudło" w ostatnim, dziesiątym strzale.