Justyna Kowalczyk ponownie najlepsza!

Tegoroczne zawody FIS w biegach narciarskich w Muonio, jak zwykle rozpoczynające nowy sezon, toczą się jak na razie pod dyktando Justyny Kowalczyk. W piątek Polka triumfowała w sprincie, natomiast w sobotę, już w znacznie mocniejszej obsadzie, była najlepsza w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym pokonując między innymi Aino-Kaisę Saarinen. Wśród mężczyzn najlepszy był Norweg Srorri Einarsson.

Daniel Ludwiński
O ile w piątek na starcie sprintu zabrakło większości czołowych biegaczek z Finlandii o tyle w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym w Muonio pojawiły się już wszystkie najlepsze reprezentantki gospodarzy. Mimo ich obecności na pierwszym miejscu nic się nie zmieniło - po raz kolejny z wygranej cieszyć się mogła Justyna Kowalczyk. Reprezentantka Polski startowała z trzydziestym numerem, jako ostatnia z grona faworytek, i uzyskała czas o 4,6 sekundy lepszy niż liderka fińskiej kadry Aino-Kaisa Saarinen. Za plecami Kowalczyk uplasowała się zresztą cała plejada Finek - zajęły miejsca od drugiego do siódmego włącznie. O ile wynik wspomnianej Saarinen czy mającej trzeci wynik Riity-Liisy Roponen to żadne zaskoczenie, o tyle niespodzianką jest kolejny bardzo dobry występ Laury Ahervo, która w sprincie była druga, a teraz zajęła czwartą pozycję. Czytaj również: http://www.sportowefak...de-szybka/ >->Justyna Kowalczyk o biegu w Muonio: Trasa była naprawdę szybka W Muonio pobiegli również mężczyźni, których czekał dystans dziesięciu kilometrów. W piątek w sprincie triumfował zupełnie nieznany Andreas Nygaard, a w sobotę w jego ślady poszedł kolejny Norweg, Snorri Einarsson. W sezonie 2010/2011 jako postać w świecie biegów praktycznie anonimowa zadebiutował on w Tour de Ski, gdzie jednak niczym się nie wyróżnił. W sobotę Einarsson pokazał, że rok temu nie na darmo na niego postawiono, gdyż ma spore możliwości. W Muonio Norweg pokonał między innymi Ville Nousiainena i Samiego Jauhojaerviego, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce ze stratą ponad dziesięciu sekund do triumfatora. Na czwartej pozycji uplasował się nie startujący nigdy w Pucharze Świata Mark Starostin, 20-letni Kazach, którego wynik jest bardzo dużym zaskoczeniem. Wyniki biegu na 5 km stylem dowolnym pań: