Rezac i Svendsen wygrali Jizerską Padesatkę

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Czeska Jizerska Padesatka rozpoczęła kolejną edycję FIS Marathon Cup. Z wygranych cieszyć się mogli reprezentant gospodarzy Stanislav Rezac oraz Norweżka Sara Svendsen.

Tegoroczna edycja FIS Marathon Cup miała rozpocząć się już trzy tygodnie temu La Sgambedą we Włoszech, jednak z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne organizatorzy tamtego biegu zmuszeni zostali do odwołania tej imprezy. W tej sytuacji inauguracja kolejnej edycji Pucharu Świata w biegach długodystansowych miała miejsce w Czechach, gdzie odbyła się kolejna edycja Jizerskiej Padesatki.

W kategorii mężczyzn słynny maraton wygrał reprezentant gospodarzy Stanislav Rezac, który dzięki temu sukcesowi z dorobkiem 100 punktów objął prowadzenie w klasyfikacji FIS Marathon Cup po pierwszym biegu. Niespodzianką jest drugie miejsce zupełnie nieznanego Jimmiego Johnssona ze Szwecji, który przegrał z Rezaciem tylko o osiem sekund, za to pokonał o sekundę po walce na finiszu Joergena Auklanda.

W czołówce nie zabrakło biegaczy znanych doskonale z Pucharu Świata - piąty był Anders Aukland, szósty Toni Livers, dziewiąty Boerre Naess, niegdyś czołowy sprinter z Norwegii, a dziesiąty Mathias Fredriksson, zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ z sezonu 2002/2003.

W kategorii pań zdecydowanie najlepsza była Norweżka Sara Svendsen, która pokonała o ponad cztery minuty Tatjanę Mannimę z Estonii. Na podium stanęła też Jenny Hansson ze Szwecji. Na piątym miejscu uplasowała się znana włoska biegaczka Antonella Confortolla-Wyatt.