Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Justyna Kowalczyk znów trzecia w Novym Meście!

Trwa fantastyczna passa Justyny Kowalczyk w Tour de Ski! Nasza biegaczka rewelacyjnie zaprezentowała się w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym na dochodzenie w Novym Meście, gdzie zajęła trzecie miejsce. Dzięki zwycięstwu prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu objęła Szwedka Charlotte Kalla. Dotychczasowa liderka Marit Bjoergen spadła na ósme miejsce.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Kowalczyk już po starcie błyskawicznie zaczęła odrabiać stratę do wyprzedzających ją Bjoergen i Arianny Follis i już po dwóch kilometrach dogoniła prowadzące narciarki. Odtąd cała trójka biegła wspólnie razem, natomiast za ich plecami ze stratą kilku sekund plasowała się Virpi Kuitunen. Główną rolę we wtorkowych zawodach odegrała jednak inna zawodniczka - 20-letnia Charlotte Kalla.

Młoda Szwedka na trasę ruszyła jako szósta ze stratą blisko czterdziestu sekund do liderki, jednak od samego początku systematycznie niwelowała różnicę i w końcu zdołała dojść do czołówki. Niemalże w tym samym momencie niespodziewany kryzys spotkał Marit Bjorgen, która nie wytrzymała tempa Kowalczyk oraz Follis i z trudem zdołała utrzymać miejsce w czołowej dziesiątce. Norweżka stoi więc przed trudnym zadaniem odrobienia poniesionych dziś strat i w tej chwili nie już główną faworytką do zwycięstwa w całym Tour de Ski.

Na półtora kilometra przed metą zaatakowała niezwykle mocna Kalla i choć Kowalczyk próbowała jeszcze gonić Szwedkę, musiała uznać jej wyższość. Na ostatnich metrach Polkę zdołała jeszcze wyprzedzić Follis, która jako sprinterka dysponuje lepszym finiszem od naszej zawodniczki.

Mimo to czwarty etap Tour de Ski można uznać za bardzo udany dla Kowalczyk, która traciła przed nim do prowadzącej Bjoergen dwadzieścia dwie sekundy, natomiast obecna różnica między nią, a Kallą jest dwukrotnie mniejsza.

Już w środę w Novym Meście rozegrany zostanie piąty etap, którym będzie bieg na dziesięć kilometrów stylem klasycznym. To wprost wymarzony dystans dla Polki, która ma dużą szansę na kolejny świetny występ i awans na jeszcze lepsze miejsce, gdyż mało prawdopodobne jest, aby Follis zdołała utrzymać jutro swoją pozycję.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym:
1.Charlotte Kalla (Szwecja) - 26:59,9
2.Arianna Follis (Włochy) +8,5
3.Justyna Kowalczyk (Polska) +10,1
4.Virpi Kuitunen (Finlandia) +17,6
5.Claudia Nystad (Niemcy) +30,8
6.Olga Roczewa (Rosja) +31,6
7.Natalia Korosteliewa (Rosja) +32,4
8.Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) +34,0
9.Marit Bjoergen (Norwegia) +38,1
10.Riita-Lisa Roponen (Finlandia) +40,3

Klasyfikacja generalna Tour de Ski:
1.Charlotte Kalla (Szwecja) - 1:03:25,5
2.Arianna Follis (Włochy) +8,5
3.Justyna Kowalczyk (Polska) +10,1
4.Virpi Kuitunen (Finlandia) +17,6
5.Claudia Nystad (Niemcy) +30,8
6.Olga Roczewa (Rosja) +31,6
7.Natalia Korosteliewa (Rosja) +32,4
8.Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) +34,0
9.Marit Bjoergen (Norwegia) +38,1
10.Riita-Lisa Roponen (Finlandia) +40,3

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×